SZOK

Kolekcjonował arsenał z okresu wojny. W siatkach trzymał granaty, amunicje oraz materiały wybuchowe. Trafi za kratki

2023-09-13 8:28

Siedleccy policjanci podczas interwencji w gminie Kotuń na terenie prywatnej posesji odnaleźli gigantyczne ilości amunicji strzeleckiej, granaty ręczne i moździerzowe oraz inne materiały wybuchowe z okresu II wojny światowej. O znalezisku poinformowała funkcjonariuszy 42-letnia kobieta. Właścicielowi wybuchowego arsenału grozi do 8 lat więzienia.

Siedlce. Kolekcjonował granaty i materiały wybuchowe. Grozi mu więzienie

Na początku września, podczas interwencji na jednej z prywatnych posesji w gminie Kotuń, 42-letnia kobieta ujawniła w obrębie posesji reklamówki z amunicją. Na miejsce natychmiast wezwano policjantów. Sprawdzili posesję. To nie wszystko co znaleźli. W garażu leżały granaty moździerzowe i ręczne z okresu II wojny światowej.

Z ustaleń na miejscu wynikało, że w rejonie posesji mogą znajdować się inne środki bojowe z okresu wojny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza wspólnie z policjantami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie – napisała podkom. Ewelina Radomyska z siedleckiej policji.

Funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać 45-latniego mężczyznę, który usłyszał zarzut posiadania amunicji oraz materiałów wybuchowych, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Siedlecki prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Sonda
Czy byłeś świadkiem wykopalisk archeologicznych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany