Koniec darmowego parkowania w Blue City! Wiemy, ile trzeba będzie zapłacić

2021-10-27 14:36
Centrum handlowe Blue City wprowadzi płatne parkowanie
Autor: Adrian Grycuk/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland

Od 15 listopada możemy zapomnieć o darmowym parkowaniu przed centrum handlowym Blue City. Teren kompleksu znajdzie się w samym środku strefy płatnego parkowania, byłby więc celem zmasowanego najazdu kierowców. Chcąc się przed tym chronić, centrum będzie pobierało opłaty za pozostawienie auta na parkingu.

Największe centrum handlowe Ochoty dysponuje łącznie 2,5 tys. miejsc parkingowych. Kierownictwo kompleksu zdecydowało o pobieraniu opłat o 15 listopada, ale pieniądze nie będą naliczane od chwili wjazdu. Pierwsze dwie godziny będą darmowe, dopiero za trzecią trzeba będzie zapłacić 4 zł. Parkingi zostaną wyposażone w automatyczne szlabany i kasy do opłacania postoju.

- Z naszych badań wynika, że średni czas wizyty na terenie Centrum wynosi około 90 minut – powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą dyrektor marketingu Blue City Krzysztof Sajnóg. Zapewnił, że 120 min. bez opłat to czas wystarczający dla większości ich klientów. Co więcej, odwiedzający lokale usługowe, w których wizyta może trwać dłużej niż 2 godziny mogą liczyć na przedłużenie czasu bezpłatnego parkowania.

Parking podziemny bez zmian

Na takich samych zasadach będzie natomiast funkcjonował parking podziemny. Na poziome -2 pozostawimy swój samochód na 60 min, za każdą kolejną zapłacimy 4 zł.

Warszawa stanęła. Gigantyczne korki przez remonty i zwężenia
Sonda
Czy strefa płatnego parkowania powinna być powiększana?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE