Koronawirus paraliżuje szkoły w Warszawie. Totalny pogrom, zawieszone zajęcia

2022-01-25 7:57
Koronawirus szaleje w Warszawskich szkołach. Kilkanaście placówek całkowicie zawiesiło zajęcia
Autor: pixabay.com

Dramat w warszawskich szkołach, aż 14 placówek całkowicie zawiesiło zajęcia z powodu koronawirusa! W poniedziałek (24 stycznia) stołeczny ratusz poinformował w raporcie o obecnej sytuacji w szkołach na terenie miasta. Wiele szkół przeszło na tryb zdalny lub częściowo zawiesiło prowadzenie zajęć lekcyjnych. Problem dotyczy aż 400 placówek oświatowych! Czy warszawskie szkoły czeka paraliż?

Piąta fala koronawirusa mocno uderzyła w warszawską oświatę. Z przekazanego w poniedziałek przez Ministerstwo Zdrowia raportu wynika, że w ciągu doby wykryto w Polsce aż 29 100 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. W województwie mazowieckim wykryto 5348 zakażeń.

Urząd miasta przekazał w specjalnym raporcie fatalne wiadomości. - W związku z zakażeniami wirusem COVID-19 w niektórych placówkach oświatowych część zajęć została zawieszona, a wybrane oddziały prowadzą naukę w trybie zdalnym - przekazały władze miasta. Z dokumentu wynika, że do godz. 15:30 w poniedziałek (24 stycznia) aż 14 szkół całkowicie zrezygnowało z prowadzenia zajęć. Na liście znalazło się 6 szkół średnich, 6 podstawowych oraz 2 przedszkola. Dane dotyczą szkół w Wilanowie, Wawrze, Włochach i na Woli, a także na Białołęce, Ursynowie, Żoliborzu, w Śródmieściu i Wesołej. Wszystkie z wyjątkiem dwóch pozostaną zamknięte do 28 stycznia. To jednak nie wszystko, bo aż 400 innych placówek częściowo zawiesiła zajęcia.

Poradnik Zdrowie: jak COVID-19 wpływa na problemy żołądkowe u dzieci?

Koronawirus szaleje w Warszawskich szkołach

Ministerstwo Zdrowia na razie nie planuje zamknięcia wszystkich szkół. Minister Niedzielski przekonywał, że ewentualna decyzja zapadnie po feriach zimowych. - Tak się fortunnie składa, że wchodzimy w okres ferii, a więc dzieci nie będą uczestniczyły w nauczaniu stacjonarnym. Co się będzie działo po feriach, zadecydujemy w miarę analizy czy monitorowania bieżącej sytuacji epidemicznej - powiedział w środę (19 stycznia). 

Sonda
Czy uważasz, że ze względu na czwartą falę koronawirusa, szkoły i przedszkola powinny zostać zamknięte?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE