Tragiczne skutki COVID-19. 14-letnia Amelka walczy o życie. Pilny apel

2022-01-05 18:25
Tragiczne skutki COVID-19. 14-letnia Amelka walczy o życie. Pilny apel
Autor: siepomaga.pl Tragiczne skutki COVID-19. 14-letnia Amelka walczy o życie. Pilny apel

Stołeczna policja wystosowała pilny apel o pomoc. Córka jednego z warszawskich policjantów ciężko zachorowała na COVID-19. Teraz wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji. Rodzice 14-letniej Amelki uruchomili zbiórkę na jej leczenie w serwisie siepomaga.pl. Zbiórkę wsparło już bardzo wielu darczyńców.

Pandemia może zmienić ludzkie życie z dnia na dzień w koszmar. Przekonali się o tym rodzice 14-letniej Amelii, wesołej i pełnej życia nastolatki. Jej tata jest policjantem. Niestety, Amelia nagle źle się poczuła i trafiła do szpitala. Najpierw podejrzewano u niej przeziębienie, jednak na jej rodziców nagle spadła fatalna wiadomość.

„Pamiętnego dnia otrzymaliśmy telefon z laboratorium – Proszę się jak najszybciej udać do szpitala, parametry zapalne są bardzo podwyższone! W szpitalu akcja nabrała tempa. U Amelki zaczęły pojawiać się wybroczyny na ciele. Lekarze w pierwszej chwili podejrzewali sepsę, a ja umierałam ze strachu! W końcu okazało się, że córka choruje na COVID-19. Jej stan nagle się pogorszył, została zabrana do szpitala. Ponad miesiąc leżała zaintubowana pod respiratorem! Nie umiem sobie przypomnieć tych chwil. Strach i przerażenie o życie córki zupełnie owładnęły moje ciało i umysł…” - napisała pani Agnieszka, mama Amelki. 

To nie koniec dramatu nastolatki. Podczas transportu do innego szpitala jej serce przestało bić. Była reanimowana, lecz niestety doszło do niedotlenienia i uszkodzenia mózgu. Zrozpaczeni rodzice założyli zbiórkę internetową na ratowanie zdrowia ich córeczki.

Szpital tymczasowy przeżywa oblężenie

14-letnia Amelka walczy o życie. Pilny apel policji

Informację o zbiórce pieniędzy zamieściła na swojej stronie stołeczna policja. Tata Amelki na co dzień jest funkcjonariuszem, dlatego policjanci apelują o pomoc. - Jeśli możesz, to po prostu pomóż. Dziękujemy za każdą złotówkę! - czytamy na stronie warszawskiej policji.

Do chwili publikacji artykułu Amelkę wsparło już prawie 2 tysiące darczyńców na łączną kwotę 87 788,77 zł.

Sonda
COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo. Czy to skłoniło Cię do zaszczepienia się?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE