Koronawirus w szkole podstawowej. Nie żyje młoda nauczycielka, placówka zamknięta

2021-03-05 15:25 alig
Koronawirus w szkole podstawowej. Nie żyje młoda nauczycielka, placówka zamknięta
Autor: Google Street View Szkoła Podstawowa nr 362

Jeszcze nie minęły dwa miesiące, od kiedy dzieci klas 1-3 mogły wrócić do szkół, a już najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 362 w Warszawie muszą uczyć się zdalnie. Przyczyną jest śmierć 32-letniej nauczycielki, u której wykryto zakażenie koronawirusem. Rozżaleni rodzice wytykają dyrekcji szkoły brak wcześniejszych informacji o epidemicznym zagrożeniu w placówce.

Sprawę, jako pierwszy nagłośnił portal tustolica.pl, do którego maila napisali zbulwersowani rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 362 przy ul. Czumy. Z wiadomości wynika, że 32-letnia nauczycielka, która pracowała w szkole zmarła w wyniku COVID-19, a dyrekcja szkoły miała ukrywać przed rodzicami informacje o koronawirusie w placówce.

NIE PRZEGAP: OBRZYDLIWE! 35-latek pisał do małych dziewczynek: "Języczkiem można wylizać Twoją muszelkę"

O sytuację w szkole zapytaliśmy rzecznik Urzędu Dzielnicy Bemowo, Małgorzatę Kink. Zapewnia ona, że dyrekcja szkoły jest w kontakcie z sanepidem, a rodzice na bieżąco są informowani o sytuacji. - Jeżeli tylko pojawiają się jakiekolwiek przypadki koronawirusa czy większe kwarantanny to każdorazowo rodzice są informowani - przekazała nam Małgorzata Kink.

Tak też było w tej konkretnej sytuacji. - W tym przypadku najpierw były zawieszone inne grupy z klas drugich i trzecich. Natomiast wczoraj (3 marca - przyp. red.) doszły też klasy pierwsze - poinformowała Kink. Dodała również, że informacje przekazywane są rodzicom online za pomocą dziennika Librus.

ZOBACZ TEŻ: Dzieci uciekają w popłochu z przedszkoli! Do akcji wkroczyły służby. Chodzi o plecak jednego z maluchów

Co więcej, od 25 lutego, czyli od śmierci nauczycielki, odbyły się już trzy takie spotkania. - Tego samego dnia (25 lutego - przyp. red.) odbyło się spotkanie z rodzicami na Teamsach z udziałem psychologów z Poradni Pedagogicznej. W niedzielę było spotkanie z przedstawicielami Rady Rodziców. Odbyło się też spotkanie nauczycieli z psychologiem (1 marca - przyp. red) - wyjaśniła Małgorzata Kink.

W rozmowie z "Super Expressem" Małgorzata Kink przypomniała również, że to sanepid, a nie dyrekcja szkoły decyduje, które klasy i na jak długo mają zostać poddane kwarantannie. - W tej chwili decyzją sanepidu wszystkie klasy 1-3 są poddane kwarantannie do 12 marca - dodała.

Rok temu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wpłynął na nasze życie?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE