KORONAWIRUS. Warszawiacy MOGĄ wędkować? Pogoda sprzyja, ALE...

2020-04-07 15:46 IW
Wędkowanie zabronione
Autor: pixabay

Ładna pogoda kusi mieszkańców stolicy, żeby wybrać się nad Wisłę. Amatorów wędkowania nigdy o tej porze roku nie brakowało. Czy w czasie epidemii możemy wyskoczyć na ryby?

Słońce, ciepło, wszystko kwitnie dookoła. Aż się prosi, żeby wziąć wędkę i wyruszyć nad Wisłę na ryby. Jest jednak jeden szkopuł, na dodatek bardzo poważny - epidemia koronawirusa. Gdy ktoś jednak miał wątpliwości, że w sumie przecież zarazić od ryb się nie można, rozwiewa je policja rzeczna. Wędkarstwo należy do czynności rekreacyjnych, nie można więc zaliczyć tego do wykonywania czynności zawodowych. Tym bardziej nie jest to sprawa niezbędna do życia codziennego. Zdrowie nasze i innych jest najcenniejsze, a im sumienniej będziemy przestrzegać zaleceń specjalistów, tym szybciej uda nam się zwalczyć koronawirusa i wrócić do normalnego życia. Nie wędkujcie – zostańcie w domu! - apelują policjanci z komisariatu rzecznego. 

Wielkanoc 2020: Czy możemy jechać do rodziny? Co z zakazem przemieszczania się?

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc: dojazdu do pracy czy załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Można się też przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa. Niestety, wędkowanie nie znajduje się na tej liście. 

Posypały się mandaty. Policjanci zrobili nalot na giełdzie ptaków [GALERIA]