Autobus huknął w pieszego na Mokotowie. Mężczyzna nie żyje [ZDJĘCIA]

2022-01-26 19:27

Dramatyczny wypadek na ulicy Dolnej na warszawskim Mokotowie. Pieszy został potrącony przez autobus miejski linii 141 jadący w kierunku Witolina. Mężczyzna został wciągnięty pod pojazd. Strażacy musieli wydobyć uwięzionego rannego za pomocą ciężkiego sprzętu hydraulicznego. Trafił on do szpitala z poważnymi obrażeniami, gdzie zmarł.

Do potwornego wypadku doszło w środę, 26 stycznia, kilka minut po godzinie 16, na ulicy Dolnej na stołecznym Mokotowie. Autobus miejski linii 141 jadący w kierunki Witolina, potrącił mężczyznę w rejonie przystanku Konduktorska. Poszkodowany upadł na jezdnię i został wciągnięty pod pojazd. Na miejsce natychmiast wezwano wszystkie służby ratunkowe - policję, straż pożarną i pogotowie. 

Po dotarciu na miejsce, strażacy musieli użyć ciężkiego sprzętu hydraulicznego, by wydostać mężczyznę spod autobusu. 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 16:32. Doszło do zderzenia autobusu miejskiego z pieszym. Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych. Policjanci będący na miejscu przebadali kierowcę autobusu na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Trwa ustalanie okoliczności wypadku - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji. 

Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Około godziny 19 policja poinformowała jednak o tragicznym bilansie zdarzenia. - Mężczyzna zmarł. Ustalamy, czy kierowca autobusu miał związek ze śmiercią mężczyzny. Zostanie to ustalone w toku śledztwa - przekazała nam Małgorzata Wersocka z biura prasowego KSP. 

W związku z wypadkiem występowały utrudnienia w ruchu na ul. Dolnej.

Akcja strażaków na Saskiej Kępie w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE