Horror na drodze

Koszmarne zderzenie busa i ciężarówki pod Grójcem. Nie żyje 50-latka, 7 osób rannych

2022-11-24 10:07

Horror rozegrał się wczesnym rankiem w czwartek, 24 listopada. Na drodze wojewódzkiej numer 731 w miejscowości Branków (pow. grójecki) bus zderzył się z ciężarówką. Osiem osób zostało rannych, niestety jedna z nich nie przeżyła wypadku. Policja wyjaśnia szczegółowe przyczyny i okoliczności tragedii.

Branków. Zderzenie busa z ciężarówką

Wystarczyła odrobina śniegu, by znacznie pogorszyć warunki na drogach. Są już pierwsze tragiczny skutki nadejścia zimy. Wczesnym rankiem 24 listopada pod Grójcem doszło do śmiertelnego wypadku.

Tuż przed godz. 6 na drodze wojewódzkiej numer 731 w miejscowości Branków (pow. grójecki) bus, którym podróżowało osiem osób, zderzył się z ciężarówką.

- W kierunku Białobrzegów poruszał się ford transit, którym podróżowało osiem osób - pięć kobiet i trzech mężczyzn. Pojazd wpadł w poślizg. W tym czasie w kierunku Warki jechało ciężarowe volvo, które uderzyło w bok busa – przekazała nadkom. Agnieszka Wójcik z policji w Grójcu.

Niestety, wypadek okazał się tragiczny w skutkach. - Śmierć na miejscu poniosła 50-letnia pasażerka forda. Pozostałe siedem osób nim podróżujących trafiło do szpitali w Grójcu, Kozienicach i w Radomiu - dodała policjantka.

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku pod Grójcem

Jak przekazała, nadkom Wójcik, kierujący ciężarówką, mieszkaniec powiatu starachowickiego, w wypadku nie odniósł obrażeń. Na miejscu został też przebadany na obecność alkoholu w organizmie. - Był trzeźwy - zapewniła policjantka i dodała, że kierowcy busa w szpitalu została pobrana krew do badań pod kątem trzeźwości, ponieważ ze względu na odniesione obrażenia, badanie nie mogło zostać wykonane na miejscu wypadku.

Droga relacji Białobrzegi-Warka na 27 kilometrze do godz. 9:20 byłą zablokowana. Ruch został już przywrócony. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora rejonowego z Grójca. Będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku.

Ze względu na prognozowane opady śniegu, policja apeluje do kierowców o ostrożność i dostosowanie jazdy do panujących warunków. - Pamiętajmy, aby zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu. Zdejmijmy nogę z gazu. Nie przeceniajmy swoich umiejętności – przypomniała nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

Sonda
Wiesz, jak się zachować, gdy Twoje auto wpadnie w poślizg?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają