Koszmarny bilans strat po nawałnicy. Wiatr rozwalał budynki, jak domki z kart

i

Autor: Pixabay Koszmarny bilans strat po nawałnicy. Wiatr rozwalał budynki, jak domki z kart

Koszmarny bilans strat po nawałnicy. Wiatr rozwalał budynki, jak domki z kart

Nawałnica, która przeszła przez województwo mazowieckie w czwartek, 24 czerwca, przyniosła ze sobą ogromne straty i zniszczenia. Strażacy z regionu interweniowali 780 razy - przekazał w piątek 25.06.2021 mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej.

Burze i ulewne deszcze, które przeszły przez województwo mazowieckie w czwartek, 24 czerwca, przyniosły ze sobą ogromne straty. Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że strażacy z regionu interweniowali 780 razy. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Warszawy. Było ich 145. Pomocy potrzebowali także mieszkańcy innych regionów województwa. Strażacy interweniowali w Zwoleniu - 100, Radomiu - 66, Lipsku - 57, Legionowie - 45, Warszawie-Zachód - 40, Węgrowie - 35, Sokołowie - 32, Wołominie - 31 oraz Pruszkowie - 30.

Zobacz koniecznie: Pogoda nam nie odpuszcza! Czeka nas kolejny armagedon? IMGW ostrzega Polaków [25.06.2021]

Jak dodał Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej, wiatr uszkodził 128 budynków, w tym 57 mieszkalnych i 71 gospodarczych.

Najwięcej uszkodzonych dachów zarejestrowano w powiatach: lipskim - 57, zwoleńskim – 43 oraz radomskim - 14.

NAWAŁNICA NAD RADOMIEM
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany