DROGA BYŁA ZABLOKOWANA

Koszmarny karambol na S8. Ciężarówka staranowała drogowców. Dwie osoby ranne

2023-08-18 8:37

Do wypadku doszło w środku nocy w piątek, 18 sierpnia. Kierujący ciężarówką najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i wjechał w pięć pojazdów służby drogowej myjącej szyby. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na miejscu pracowało ponad 10 zastępów straży pożarnej. Występowały gigantyczne utrudnienia i tworzyły się kilkunastokilometrowe korki.

Warszawa. Koszmarny karambol na S8. Są ranni

Samochód ciężarowy uderzył w podnośnik służby drogowej, na którym znajdowało się dwóch pracowników. Myli ekrany dźwiękochłonne. W wyniku uderzenia spadli z podnośnika i doznali obrażeń. Zostali zabrani do szpitala – przekazał w rozmowie z portalem „tvn24.pl” st. kpt Michał Klaus z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Rozpędzona ciężarówka uderzyła następnie w samochód dostawczy, jednak w tym aucie na szczęście nikogo nie było. Pojazd zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej.

O wypadku poinformował również „Miejski Reporter” poprzez media społecznościowe. – Do wypadku doszło w nocy na tranzycie przed ulicą Marywilską w kierunku Poznania z kierujący ciężarówką zasnął za kierownicą i wjechał, w 5 pojazdów służby drogowej myjącej szyby. Najpierw kierowca częściowo uderzył w poduszkę zderzeniową, następnie uderzył w cysternę, podnośnik, na którym były dwie osoby, kolejną cysternę i mały samochód – czytamy na jego profilu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w środku nocy informowała o utrudnieniach, które potrwały do samego rana.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek drogowy?