Ks. Antoni Kieniewicz spocznie na Starych Powązkach. Za życia doczekał się gromadki dzieci i wnuków

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS, www.antoni-kieniewicz.pl

Data pogrzebu

Ks. Antoni Kieniewicz spocznie na Starych Powązkach. Za życia doczekał się gromadki dzieci i wnuków

2022-12-16 22:52

We wtorek, 13 grudnia, Archidiecezja Warszawska przekazała bardzo smutne wieści. W wieku 81 lat zmarł ks. Antoni Kieniewicz, rezydent w parafii NMP Matki Kościoła. Jego śmierć pogrążyła w smutku czworo dzieci i ośmioro wnucząt, których duchowny doczekał za życia. Ostatnie pożegnanie ks. Kieniewicza odbędzie się w sobotę, 17 grudnia, w Warszawie. Spocznie na Starych Powązkach.

Nie żyje ks. Antoni Kieniewicz. Przed śmiercią doczekał się dzieci i wnuków

Ks. Antoni Kieniewicz odszedł w wieku 81 lat, pozostawiając w smutku swoje dzieci i wnuki. Duchowny nim wkroczył na ścieżkę kapłaństwa, założył rodzinę. Z żoną Marzeną wychował czworo dzieci – córkę i trzech synów. Doczekał się również ośmiorga wnucząt.

"Pod koniec lat 70. wraz z żoną wstąpili na Drogę Neokatechumenalną przy parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie. Po czterech latach formacji we wspólnocie zaczęli posługiwać jako katechiści w Bydgoszczy, głosząc innym Słowo Boże" - wspomina zmarłego Archidiecezja Warszawska.

Po śmierci żony Antoni Kieniewicz wstąpił do Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater”. Miał 69 lat, gdy w 2010 roku z rąk kard. Kazimierza Nycza przyjął święcenia kapłańskie. Co ciekawe, w czasie Mszy prymicyjnej w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych wraz z nim przy ołtarzu stanął jego syn, Piotr, który obchodził wówczas 17. rocznicę kapłaństwa.

Ks. Antoni Kieniewicz był duchownym przez 12 lat. "Jako wikariusz i rezydent ks. Antoni Kieniewicz posługiwał w parafiach warszawskich: św. Aleksandra i NMP Matki Kościoła oraz podwarszawskiej w Jeziornie Fabrycznej. W latach 2013-2015 pracował jako katechista na Drodze Neokatechumenalnej. Ostatnio był rezydentem w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie" - przypomniała Archidiecezja Warszawska.

Ostatnie pożegnanie ks. Antoniego Kieniewicza

Uroczystości pogrzebowe duchownego zaplanowano na sobotę, 17 grudnia. Ks. Antoni Kieniewicz spocznie w rodzinnym grobie na Starych Powązkach (brama IV). Nim to jednak nastąpi, o godz. 12 w kościele parafialnym NMP Matki Kościoła w Warszawie odprawiona zostanie msza święta.