Ksiądz powiesił się na plebanii

2020-09-18 20:39 Andrzej Woźniak
Ksiądz powiesił się na plebanii
Autor: redakcja se Ksiądz powiesił się na plebanii

Parafianie z Sokołowa Podlaskiego (woj. mazowieckie) nie mogą się otrząsnąć. Są zszokowani i nie dowierzają, w to, co słyszą. Ich ulubieniec, młody duchowny, został znaleziony martwy w budynku parafii. Odebrał sobie życie. Śmierć księdza Arkadiusza (+35 l.) w serca wiernych wlała ból, a w głowy wątpliwości. Te ostatnie ma również prokuratura, która bada sprawę.

Według wiernych znających księdza, nic nie wskazywało na to, że ma jakieś problemy. Ulubieniec młodzieży, a przy tym pasjonat jednośladów. Od kilku lat podróżował motocyklem po kraju. W takie eskapady zabierał swoich wiernych. Ostatnio zafascynował się motocyklami enduro. To maszyny do jazdy po prawdziwych bezdrożach. Okoliczne lasy, łąki czy polanki poznawał z crossowego siodełka.

Warszawa: Wybuch w autobusie miejskim!

Młodzież zawsze mogła liczyć na jego życzliwość i pomoc. Starał się kształtować ich młode umysły i serca. Co zatem doprowadziło do tak tragicznego końca duszpasterza? – Znałem księdza Arka i wiem jedno, że był to twardy facet. Ktoś musiał stanąć na jego drodze, że wybrał tak desperackie wyjście – przekonuje Adam Karwowski (36 l.), znajomy wikarego. – Nigdy nie załamywał się, chociaż widziałem ostatnio, że przeżywa rozterki. Pytałem Arka, czy chce się z czegoś zwierzyć. Odpowiedział, że jeszcze nie teraz – dodaje parafianin.

Śmierć na plebanii trafiła pod lupę prokuratury. – Prowadzimy śledztwo w sprawie śmierci duchownego – informuje Leszek Soczewka, prokurator rejonowy w Sokołowie Podlaskim. – Obecnie wykluczamy udział innych w zgonie księdza – dodaje prokurator.