Jest decyzja

Ksiądz z Makowa Mazowieckiego znęcał się nad uczniem. Czekają go surowe konsekwencje. Biskup podjął decyzję

2022-12-16 13:03

Nowe informacje w sprawie księdza z Makowa Mazowieckiego, który przyciskał ucznia do ławki i wykręcał mu ręce. Do sprawy ponownie odniosła się Kuria Diecezji Płockiej. Jak dowiedział się „Super Express”, biskup odsunął księdza od nauczania dzieci w szkołach. Ksiądz musi też przeprosić dziecko, które tak okrutnie potraktował. Tymczasem prokuratura cały czas prowadzi swoje działania, które mają zakończyć się zarzutami karnymi.

Maków Mazowiecki. Ksiądz musi przeprosić dziecko

Nie milkną echa skandalu, który wybuchł po opublikowaniu nagrania z lekcji religii w makowskim ośrodku. Ksiądz, który przyduszał nastolatka do ławki i wykręcał mu ręce poniesie surowe konsekwencje. W czwartek (15 grudnia) brutalny kapłan został wezwany do biskupa płockiego. - Biskup spotkał się z księdzem katechetą oraz dyrektor tej placówki. Sprawę konsultował również z innymi osobami – informuje rzeczniczka kurii dr Elżbieta Grzybowska. Rzeczniczka wyjaśniła, jaką karę otrzymał katecheta. - Biskup udzielił nagany kanonicznej, wycofał misję kanoniczną do nauczania religii oraz zobowiązał duchownego do osobistych przeprosin ucznia – przekazała. Kuria zadeklarowała też pomoc poszkodowanemu chłopcu oraz innym uczniom, którzy byli świadkami zdarzenia.

Prokuratura wciąż gromadzi materiały dowodowe i zeznania świadków. - Zostało wszczęte śledztwo. W charakterze przesłuchaliśmy świadka matkę małoletniego pokrzywdzonego Agnieszkę K. oraz Martę G., matkę uczennicy, która nagrała zdarzenie. Przesłuchano również w charakterze świadka uczennice Wiktorią G, która potwierdziła, że nagrywała całe zdarzenie. Małoletnia zeznała, że pokrzywdzony miał narysować postać matki Boskiej, ale odmówił, twierdząc, że nie wierzy w Boga i używał przy tym słów wulgarnych – przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz. Księdzu może grozić nawet rok więzienia.

Sonda
Czy lekcje religii powinny odbywać się poza szkołą?

Polacy masowo odchodzą od Kościoła.

Powody mogą zaskakiwać. POSŁUCHAJ!

Listen to "Czarny protest, skandale i memy z papieżem. Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła?" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki