Księża zgarnęli 53-letniego złodzieja. Mężczyzna buszował po pomieszczeniach plebanii w Węgrowie

i

Autor: POLICJA Księża zgarnęli 53-letniego złodzieja. Mężczyzna buszował po pomieszczeniach plebanii w Węgrowie

WŁAMANIA NA PLEBANIE

Księża zgarnęli 53-letniego złodzieja. Mężczyzna buszował po pomieszczeniach plebanii w Węgrowie

2023-01-02 12:51

W piątek 30 grudnia, doszło do obywatelskiego zatrzymania złodzieja buszującego po pomieszczeniach plebanii na terenie Węgrowa. Mężczyzna został zatrzymany przez księży i usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Węgrów. Doszło do obywatelskiego zatrzymania złodzieja

W piątek 30 grudnia dyżurny węgrowskiej komendy dostał zgłoszenie o włamaniu na plebanii jednego z kościołów na terenie Węgrowa. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce. Tam, zastali 53-letniego mężczyznę, który został obywatelsko zatrzymany przez księży.

Mężczyzna wykorzystując nieobecność kapłanów dostał się do plebanii. W trakcie szukania łupów został ujęty przez księży, którzy wrócili wcześniej, niż pierwotnie planowali. Wcześniej grzebał po szafkach w pokojach w plebanii. Kiedy spotkał się z księżmi, nie stawiał oporów, najprawdopodobniej wiedział, co go czeka – przekazała w rozmowie z „Super Expressem” mł. asp. Monika Księżopolska z węgrowskiej policji.

Policjanci ustalili, że zatrzymany 53-latek kilka dni wcześniej włamał się także do innej plebanii w Węgrowie skąd ukradł przedmioty o wartości 650 złotych. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Został tymczasowo aresztowany, a teraz, grożą mu nawet 10 lat w więzieniu.

Sonda
Czy widziałeś/aś złodzieja w sklepie?
Nasi Partnerzy polecają