Niedługo kierowcy wjadą na wiadukt

Leją beton na Marywilskiej. Remont walącego się wiaduktu wszedł w kluczowy etap

2023-03-06 14:14

Drogowcy zakończyli betonowanie płyty głównej wiaduktu na ul. Marywilskiej. To kluczowy etap odbudowy obiektu, ponieważ wiąże się z zakończeniem przygotowania podłoża pod ruch samochodowy. - Czekamy aż beton zwiąże i wkrótce wpuścimy kierowców – zapowiada Karolina Gałecka, wiceszefowa Zarządu Dróg Miejskich.

Odbudowa walącego się wiaduktu na Marywilskiej

Drogowcy musieli wyburzyć stary wiadukt na Marywilskiej, który groził zawaleniem i powoli zaczął osuwać się sam. W październiku 2022 roku wiadukt zaczął się sypać. Dźwigary płyty wiaduktu utraciły swoją stabilność i trzeba go było całkowicie rozebrać. Drogowcy musieli wykonać nowe podpory wiaduktu i wymienić grunt. - Do wybudowania płyty głównej obiektu zużyliśmy 280 m.sz. betonu. Cały obiekt pochłonął 1700 m.sz. betonu oraz 260 ton stali – wylicza Karolina Gałecka.

Kiedy kierowcy wjadą na wiadukt?

Drogowców czeka jeszcze wykonanie izolacji płyty wiaduktu, montowanie sieci kanalizacyjnej, teletechnicznej, energetycznej i oświetleniowej. - Konstrukcja jest już niemal przygotowana w celu udostępnienia jej dla pojazdów w formie wahadła, jednak ze względu na proces technologiczny, czekamy na związanie się betonu, który osiągnie swoje właściwości w zależności od obecnej pogody i temperatur – mówi „Super Expressowi” wicedyrektorka ZDM. Beton będzie zasychał co najmniej kilkanaście dni. Później drogowcy położą nawierzchnię jezdni na wiadukcie i drogach dojazdowych.

Co jest jeszcze do zrobienia?

Gdy samochody będą jeździć wiaduktem wahadłowo, robotnikom pozostanie już wykończenie - krawężniki, deski gzymsowe, kapy chodnikowe, bariery, balustrady i elementy odwodnienia. Zakończenie prac powinno nastąpić do 30 czerwca. 

Wylewanie betonu na nowym wiadukcie na ul Marywilskiej
Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają