Liczyła się każda minuta! Policja pilotowała auto pod sam szpital

i

Autor: KRP V - Bielany, Żoliborz Liczyła się każda minuta! Policja pilotowała auto pod sam szpital

Na sygnale do szpitala

Warszawa. Liczyła się każda minuta! Policja pilotowała auto pod sam szpital

2023-11-20 11:52

Dramatyczna akcja na Żoliborzu. Do funkcjonariuszy patrolujących w czwartek (16 listopada) rano ulice podjechał mężczyzna. Jego żona zaczęła rodzić! Policjanci nie wahali się ani chwili i poprowadzili pojazd z ciężarną kobietą do szpitala. Liczyła się każda minuta. Dzięki pomocy policjantów kobieta trafiła w porę pod opiekę lekarzy.

Policja pomogła dowieźć kobietę w ciąży na czas do szpitala

Funkcjonariusze st. post. Michał Poboży i post. Rafał Bujak w czwartek po godzinie 06.00 przeprowadzali kontrolę drogową na trasie Armii Krajowej. W trakcie wykonywania czynności podjechał do nich bardzo zdenerwowany mężczyzna i poprosił o pomoc w jak najszybszym dotarciu do szpitala znajdującego się na Ursynowie. W pojeździe jedno z miejsc zajmowała rodzącą kobieta. Kierowca bardzo się bał, ze nie zdąży na czas. Sytuacja była poważna, gdyż akcja porodowa już się rozpoczęła, dlatego patrolowcy bez wahania postanowili pomóc.

Policjanci natychmiast zareagowali. Poinformowali oficera dyżurnego o sytuacji i zachowując wszelkie środki ostrożności, przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, bezpiecznie pilotowali samochód z rodzącą do szpitala — informuje podinsp. Elwira Kozłowska.

Szybkie działanie, opanowanie i życzliwość mundurowych pomogły rodzinie w bardzo ważnym dla nich dniu oraz jak najszybszym i bezpiecznym dotarciu pod opiekę specjalistów.

Dziecku i Rodzicom życzymy zdrowia i wszystkiego najlepszego!

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Nasi Partnerzy polecają