ŁOSIE chciały popływać W BASENIE. Nie umiały wyjść [GALERIA]

2020-04-30 11:11
 Łosie chciały popływać w basenie. Nie umiały wyjść
Autor: warszawa-straz.pl Łosie chciały popływać w basenie. Nie umiały wyjść

Strażacy zostali ostatnio zadysponowani do nietypowego zdarzenia. W zbiorniku wodnym przy ul. Płochocińskiej postanowiły wykąpać się łosie! Niestety po relaksie nie potrafiły opuścić naturalnego spa. W tym chciała pomóc im straż pożarna. Jednego zwierzęcia nie udało się niestety uratować.

Około godz. 19:30 do strażaków wpłynęło zgłoszenie o łosiach uwięzionych w zbiorniku wodnym przy ul. Płochocińskiej. Na ratunek zwierzętom, które nie potrafiły wyjść z basenu pojechały trzy zastępy straży pożarnej, specjalistyczna grupa wodno-nurkowa i grupa operacyjna miasta.

Nadleśnictwo wprowadziło ZAKAZ WSTĘPU do lasu! Zobacz gdzie

Po przybyciu na miejsce rzeczywiście zastali dwa duże łosie kąpiące się w zbiorniku przeciwpożarowym przy stacji paliw.

Czy żłobki i przedszkola zostaną otwarte 6 maja w Warszawie? Mocne słowa Trzaskowskiego

Niestety jedno ze zwierząt nie przeżyło kąpieli, drugie dryfowało wycieńczone na wodzie. Strażacy na początku próbowali wyłowić łosia za pomocą węża pożarniczego. Przez wysoki poziom wody to się nie udało. W końcu podjęto decyzję o wypompowaniu wody za pomocą pompy automatycznej. To umożliwiło łowczemu podanie zwierzęciu leku uspokajającego, a następnie wyciągnięcie go na brzeg. Potem wydobyto też drugiego martwego łosia.

OKRUTNY MORD w Konstancinie! To 16-letnia Kornelia K. została zabita i przysypana w dole!

Cała akcja trwała kilka godzin

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 29 IV (goście: Fogiel, Dudek)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE