AKTUALIZACJA! Makabra pod Górą Kalwarią. Kierowca tira uwięziony po wypadku. Przyleciał śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

2021-04-12 10:29 Norbert Amlicki
Góra Kalwaria wypadek
Autor: Wawahotnews24

Po godz. 8 rano miał miejsce straszny wypadek. Zderzyły się ze sobą dwie ciężarówki na DK50 pod Górą Kalwarią w miejscowości Karolina. Kierowca jednej ciężarówki był uwięziony w aucie! Strażacy musieli interweniować ciężkim sprzętem hydraulicznym. Na miejscu wypadku był także śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego kierowcę z urazem głowy. Wiemy co mogło być przyczyną tego wypadku.

-Zgłoszenie dostaliśmy około 8.23 - informuje st. kpt. Łukasz Darmofalski, rzecznik piaseczyńskiej straży pożarnej. Dwie ciężarówki zderzyły się ze sobą na 175 kilometrze DK50 w miejscowości Karolina. Z relacji świadka wiemy, że kierowca ciężarówki marki VOLVO najechał na tył Renault. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca nie dostosował prędkości i odległości do warunków panujących na drodze. - Obaj kierowcy byli trzeźwi - informuje nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy policji w Piasecznie.

Potężne uderzenie

Wypadek na Puławskiej w Warszawie

Uderzenie było potężne. 66-letni kierowca VOLVO w wyniku zderzenia był uwięziony w swoim samochodzie. By go uwolnić strażacy musieli użyć ciężkich narzędzi hydraulicznych. Niestety mężczyzna nie wyszedł z tego bez szwanku. - Kierowca ciężarówki z urazami głowy został zabrany do szpitala - informuje nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy policji w Piasecznie. Na ratunek przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu zdarzenia było aż 5 zastępów straży pożarnej, karetka pogotowia oraz policja. -W jednej ciężarówce było drewno, a w drugiej metal więc nie było zagrożenia dla strażaków uwalniających kierowcę oraz dla środowiska - informuje st. kpt. Łukasz Darmofalski.

Policjanci wciąż prowadzą czynności na miejscu zdarzenia. Droga jest częściowo zablokowana. Przejezdny jest tylko 1 pas w stronę Góry Kalwarii. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. - Ruch jest puszczany wahadłowo - informują policjanci

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE