Makabra we Włochach. Pociąg rozjechał mężczyznę

i

Autor: https://www.skm.warszawa.pl/ Makabra we Włochach. Pociąg rozjechał mężczyznę

Makabra we Włochach. Pociąg rozjechał mężczyznę

2021-12-20 11:12

Tragiczne zdarzenia we Włochach. Pociąg osobowy SKM potracił mężczyznę. Nie miał on najmniejszych szans z rozpędzonym składem. Zginął na miejscu. Pasażerów pociągów czekają niemałe utrudnienia. Pociągi jadące w kierunku lotniska Chopina są odwoływane. Na miejscu makabrycznego zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

Około godz. 10 w poniedziałek (20 grudnia) doszło do tragicznego zdarzenia we Włochach. Na torach przy ul. 1 Sierpnia pociąg SKM relacji Sulejówek-Lotnisko Chopina śmiertelnie potrącił człowieka. Mężczyzna, który znajdował się na torach nie miał najmniejszych szans na przeżycie w starciu z rozpędzonym składem. Zginął na miejscu. Najprawdopodobniej była to udana próba samobójcza.

Na miejscu zdarzenia policja pod nadzorem prokuratora ustala szczegółowe przyczyny i okoliczności makabrycznego zdarzenia. - Obsługa pociągu, w tym maszynista, zostali przebadani na obecność alkoholu. Byli trzeźwi - przekazała Monika Nawrat z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W związku z tragicznym wypadkiem pasażerów pociągów czekają niemałe utrudnienia. "

Z powodu zdarzenia na szlaku Warszawa Rakowiec – Warszawa Żwirki i Wigury występują utrudnienia w kursowaniu pociągów linii S2 Szybkiej kolei Miejskiej oraz linii R8 Kolei Mazowieckich. Możliwe są opóźnienia, odwołania, skrócenia relacji i przekierowania pociągów. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM ⇔ KM w pociągach metra linii M1 (odc. Wilanowska ↔ Centrum) oraz w autobusach linii 709 na całej trasie. Informacje o aktualnych utrudnieniach i opóźnieniach można znaleźć na portalu pasażera PKP PLK S.A., zarządcy infrastruktury kolejowej – https://portalpasazera.pl/Opoznienia" - informuje Warszawki Transport Publiczny.

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do osób oraz instytucji pomocowych takich jak: psycholog, psychiatra, telefon zaufania 116 123, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Więcej informacji i spis organizacji pomocowych znajdziesz TUTAJ.

Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?
Makabra na Woli w Warszawie. Dwie osoby zginęły rozjechane przez pociąg
Nasi Partnerzy polecają