Zwłoki dziecka na wybrzeżu kościuszkowskim

i

Autor: Tadeusz Mróz; Shutterstock

AŻ SERCE SIĘ KRAJE

Makabryczne odkrycie w mieszkaniu w Warszawie. W łóżeczku leżały zwłoki niemowlaka

2023-06-29 10:20

W środę (28 czerwca) chwilę po godzinie 13 przy Wybrzeżu Kościuszkowskim zaroiło się od służb ratunkowych. Co tam się wydarzyło? Jak udało nam się ustalić na miejscu, w jednym z mieszkań w bloku odnaleziono zwłoki około 3-miesięcznego dziecka. Ciało niemowlaka znalazła matka. W jaki sposób doszło do jego śmierci?

Warszawa, Śródmieście. Koszmarna historia, znaleziono zwłoki dziecka

W okolicach południa w środę, 28 czerwca przy Wybrzeżu Kościuszkowskim pojawiły się służby ratunkowe, straż pożarna oraz policja. Mieszkańcy zastanawiali się, co takiego wydarzyło się w tej okolicy. Jak udało nam się ustalić na miejscu, w mieszkaniu w bloku odnaleziono zwłoki około 3-miesięcznego dziecka. "Chwilę po tym tragicznym odkryciu, matka dziecka próbowała targnąć się na swoje życie" – tak twierdzą świadkowie tego wydarzenia.

Z uwagi na charakter sprawy, nie wypowiadamy się w tym temacie – skomentował nam krótko Bartłomiej Śniadała z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

– Do zdarzenia doszło wczoraj (środa, 28 czerwca red.). Na miejsce zdarzenia został wezwany lekarz, który stwierdził zgon dziecka. Na miejscu funkcjonariusze policji, pracujący pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej Warszawa - Śródmieście Północ wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zwłok dziecka. Na chwilę obecną prokuratura oczekuje na przekazanie zgormadzonych materiałów procesowych przez policję celem podjęcia decyzji w przedmiocie wszczęcia śledztwa oraz wykonania dalszych czynności procesowych – przekazał nam prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Jeżeli chodzi o śmierć dziecka, prawdopodobnie mówimy tutaj o śmierci łóżeczkowej, która uznawana jest za główną przyczynę zgonów niemowląt od 1. miesiąca do 1. roku życia.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Ramka pomocowa

i

Autor: materiały prasowe / zapobiegajmysamobojstwom.pl
Sonda
Czy widziałeś kiedyś ludzkie zwłoki?