Maleńka Arianka w stanie krytycznym. Rodzice błagają o pomoc. "Sytuacja jest dramatyczna"

2022-01-16 16:54
Maleńka Arianka w stanie krytycznym. Rodzice błagają, liczy się każda złotówka
Autor: arch. pryw. Maleńka Arianka w stanie krytycznym. Rodzice błagają, liczy się każda złotówka

Maleńka Arianka (1 l.) z warszawskiego Ursynowa nadal walczy o życie. Stan dziewczynki jest jednak krytyczny i mocno pogorszył się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Zrozpaczeni rodzice polecieli do Stanów Zjednoczonych na operację, która może uratować życie maleństwa. Na ich koncie wciąż brakuje niemal miliona złotych. Liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata.

We wtorek (11 stycznia) maleńka Arianka skończyła roczek. Czy dożyje kolejnych urodzin? Tego nie wiadomo. W listopadzie minionego roku szczęściem rodziny wstrząsnęła przerażająca diagnoza - dziewczynka ma złośliwego guza mózgu, który bardzo szybko rośnie. Jedyną nadzieją dla Arianki jest horrendalnie droga terapia w USA. Z początkiem grudnia ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy. Udało się zebrać już 8 milionów złotych. Ale na koncie wciąż brakuje blisko miliona! W środę informowaliśmy o tym, że czasu na pomoc dla dziewczynki jest coraz mniej. W ciągu kilkudziesięciu godzin jej stan wyraźnie się pogorszył. 

- Jesteśmy zrozpaczeni. Stan Ariany jest krytyczny, dlatego jesteśmy już w St. Louis. Lekarze zdecydowali, ze jeśli nie polecimy teraz, później może być już za późno. Pojawiły się przerzuty, a wraz z nimi jeszcze większy strach o życie naszego jedynego dziecka. Ariankę czeka też dodatkowa operacja ratująca życie. Nieprzytomna trafiła na ostry dyżur, a tam okazało się, że kolejny raz zapchała się zastawka odprowadzająca płyn mózgowo-rdzeniowy - mówi Gracjana Wasiak, mama rocznej Arianki. 

Zaczęło się od wymiotów. Diagnoza lekarzy była przerażająca

W listopadzie dziewczynka zaczęła się gorzej czuć i wymiotować, nawet gdy nie miała już czym. Przestała jeść. Była ospała. Rodzice Arianki, Gracjana i Daniel (33 l.), z każdą kolejną wizytą w szpitalu drżeli z coraz większym niepokojem o życie córeczki. Lekarze zdiagnozowali u maleństwa guza mózgu zlokalizowanego w jego pniu. Rośnie wyjątkowo szybko i jest wysoce złośliwy. W klasyfikacji WHO charakteryzowany jest jako nowotwór IV stopnia.

Guz zaczął naciskać na przełyk maleńkiej Arianki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym i walczy o życie w szpitalu w St. Louis. 

Wesprzyj zbiórkę!

Na stronie siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy. I chociaż co chwila wpadają nowe wpłaty od dobrych ludzi, to wciąż brakuje ponad dwóch milionów złotych, by uratować Ariankę. Pomóc może każdy. Sposobów jest kilka.

  • udostępnij link do zbiórki w swoich mediach społecznościowych
  • weź udział w licytacji charytatywnej prowadzonej na Facebooku
  • wpłać datek na siepomaga.pl/arianka
Sonda
Często wspierasz zbiórki charytatywne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE