Malutki Milanek umierał między grobami. Przygniotła go potężna płyta

2022-04-20 5:07
Płyta z nagrobka zabiła Milanka. Tragedia na cmentarzu. Pomnik zawalił się na 1,5 rocznego chłopca
Autor: Tadeusz Mróz, Marcin Smulczyński/Super Express Płyta z nagrobka zabiła Milanka. Tragedia na cmentarzu. Pomnik zawalił się na 1,5 rocznego chłopca

Potworny dramat rozegrał się w wielkanocny poniedziałek, 18 kwietnia, na cmentarzu we wsi Kamienica pod Płońskiem. Granitowa płyta na jednym z grobów pękła i upadła na stojące akurat obok małe dziecko. Ciężki fragment pomnika spadł prosto na głowę 1,5-rocznego Milanka. Chłopczyk umarł między grobami.

To miało być zwyczajne, rodzinne wyjście… Anita K. i jej siostra wybrały się na cmentarz w Kamienicy, w gminie Załuski. Kobiety zabrały ze sobą trójkę dzieci. Było po godz. 16, gdy przechodziły obok jednego z grobów i nagle – z niewiadomych na razie przyczyn – wielka płyta z nazwiskami osób zmarłych runęła na 18-miesięcznego Milanka. Spadła mu na głowę. Matka wydostała chłopca spod kamienia, ale dziecko straciło przytomność. – Na miejscu pojawiło się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jednak pomimo godzinnej reanimacji nie udało im się uratować chłopczyka – mówi prokurator Ewa Ambroziak z Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

Jak udało nam się ustalić, pomnik na grobie nie był stary. Płyta była zamontowana w 2018 r. Okoliczni mieszkańcy przyjeżdżają na miejsce zgonu Milanka i zastanawiają, jak to jest możliwe. Wielu z nich uważa, że winę za tragiczną śmierć dziecka powinna ponieść firma odpowiedzialna za postawienie nagrobka. Płyta, która spadła na chłopca, miała ok. metr wysokości i mogła ważyć nawet 100 kg.

Zobacz galerię ze zdjęć zrobionych na miejscu śmierci małego Milanka:

– Póki co nie znamy jeszcze dokładnej przyczyny śmierci dziecka. Wersję, że to chłopiec uszkodził nagrobek, można wykluczyć ze względu na wiek ofiary. W przyszłym tygodniu, w poniedziałek, na miejscu ma się pojawić biegły z zakresu kamieniarstwa, którego opinia pomoże określić, dlaczego płyta oderwała się od reszty grobu – mówi prokurator Ewa Ambroziak. Biegły wypowie się co do stanu i konstrukcji pomnika i czy został wykonany zgodnie z zasadami sztuki kamieniarskiej.

18-miesięczny chłopczyk zmarł na cmentarzu. W głowę uderzyła go płyta nagrobna
Sonda
Czy boisz się o swoje dziecko?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE