Warszawa: Mały remont, wielki objazd! Będą nadkładać aż 7 km!

2021-10-21 16:18
Płochocińska remont objazd
Autor: Paweł Dąbrowski/Urząd m.st. Warszawa Mały remont, duży objazd

Na najbliższy weekend stołeczni drogowcy zaplanowali remont ponadkilometrowego odcinka ulicy Płochocińskiej, który spowoduje, że kierowcy będą musieli znacząco nadrabiać drogi. Objazd wytyczony przez Zarząd Dróg Miejskich ma z jednej strony około 8,5 km, a z drugiej około 6 km. To oznacza, że kierowcy będą musieli nadkładać nawet kilka kilometrów.

Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Płochocińskiej z ulicami Krzyżówki i Spedycyjną. W piątek, o godz. 22 robotnicy rozpoczną końcowy etap inwestycji - wymianę nawierzchni na skrzyżowaniu. Powinno im to zająć całą sobotę. Odcinek od Modlińskiej do Marywilskiej, mierzący 1,3 km ma być przejezdny w niedzielę od godz. 5.00 nad ranem.

Drogowcy wytyczyli objazdy. Jeśli wybierzemy ulicę Modlińską, Klasyków i Czołową, do przejechania jest aż 8,5 km. Jeśli zaś pojedziemy Modlińską, Toruńską i Marywilską pokonamy około 6 km. Swoje trasy zmienią też autobusy linii 126, 705, 735 i 736.

Po przeprowadzonych pracach krzyżówka będzie funkcjonowała jeszcze bez sygnalizacji świetlnej, ale już z wyspami dzielącymi pasy ruchu. Uruchomienie sygnalizatorów jest planowane na przełomie listopada i grudnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.wtp.waw.pl.

Objazd zamkniętej Płochocińskiej
Autor: Urząd m.st. Warszawy Mały remont, duży objazd
Sonda
Czy remonty dróg w Warszawie są potrzebne?
Rafał Trzaskowski o zmianach w centrum Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE