Protestujący odwiedzili siedzibę PiS przy Nowogrodzkiej

i

Autor: PAP/Wojciech Olkuśnik Protestujący odwiedzili siedzibę PiS przy Nowogrodzkiej

Mandaty, zatrzymania, wnioski do sądu i sanepidu - stołeczna policja podsumowała nocne protesty [GALERIA, WIDEO]

2020-10-23 9:53

Policjanci podczas nocnego starcia z demonstrantami na ulicach Warszawy byli zmuszeni użyć siły i gazu. Doszło do zatrzymań po tym, jak w kierunku mundurowych zaczęły lecieć kamienie. Wystowiono kilkadziesiąt mandatów i wniosków do sądu o ukaranie.

Do starć doszło w nocy z czwartku na piątek. Protestujący zebrali się w kilku miejsach Warszawy, po czym w dużej grupie około kilkuset osób przeszli pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Uczestnicy są przeciwni decyzji podjętej przez Trybunał Konstytucyjny, który orzekł o niekonstytucyjności przepisów dotyczących aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. 

Warszawa: Mamy zdjęcia z metra na Bródnie! Jak wygląda stacja Kondratowicza? [GALERIA]

Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji podsumował nocne działania funkcjonariuszy. - Mieliśmy do czynienia z agresją kierowaną wobec policjantów. Rzucano w nich kamieniami. Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia ze strony policji na takie działanie - stwierdził rzecznik, który dodał, że mundurowi byli zmuszeni użyć gazu łzawiącego. 

Warszawa: 76 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem. Dramat w Domu Pomocy Społecznej w Wawrze

W związku z udziałem w nielegalnym zgromadzeniu podczas panującej pandemii i naruszeniem nietykalności policjanta, mundurowi zatrzymali 15 osób. - 14 z nich wciąż przebywa na komendzie. Jedna, zatrzymana za odmowę podania swoich danych osobowych, po dotarciu na komendę została zwolniona - stwierdził Sylwester Marczak. 

Warszawa: Pogoda na piątek. Chmury opanują niebo nad stolicą?

Policjanci wystaliwi też 35 mandatów, skierowali 89 wniosków o ukaranie do sądu i 200 notatek służbowych dotyczących sytuacji pandemicznej, które będą skierowane do sanepidu. 

Warszawa: Dzięki iglicy jest rekordzistą! Kończą budować najwyższy budynek w Unii [GALERIA]

Starcia z policją zakończyły się dopiero około godz. 3 w nocy. 

TYLKO U NAS! Wizualizacja szpitala zakaźnego na Narodowym [GALERIA]

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy