Maratończycy zaleją Warszawę. Zajmą pięć dzielnic i dwa mosty [MAPA]

2021-09-23 19:24
Maraton Warszawski 2021 - będą UTRUDNIENIA W RUCHU 25-26.09. Które ulice zamknięte?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Niedziela w Warszawie będzie świętem biegaczy i prawdziwym dramatem kierowców. Maratończycy opanują aż pięć dzielnic i dwa mosty - Gdański i Świętokrzyski. Co ważne, utrudnienia rozpoczną się już w sobotę! Pasażerowie komunikacji miejskiej również nie będą mieli lekko. Swoje stałe trasy zmieni 10 linii tramwajowych i aż 50 autobusowych.

Główne ulice od Mokotowa po Żoliborz będą zamknięte od świtu do późnego wieczora. Utrudnienia zaczną się już w sobotę po południu. "Maraton Warszawski" wystartuje w niedzielę o godz. 8 z ul. Konwiktorskiej, z kolei "Półmaraton Warszawski" o godz. 12 z ul. Moliera. Uczestnicy "Biegu na Piątkę" zaczną pokonywać swój dystans od godz. 17 także z ul. Konwiktorskiej. Meta wszystkich dystansów zaplanowana jest na Wisłostradzie, na wysokości Multimedialnego Parku Fontann. W ten sposób już 43 raz Maraton Warszawski wyłączy z ruchu kilkanaście ważnych ulic i sparaliżuje kursowanie komunikacji miejskiej. Od soboty, od godz. 20, do niedzieli, do godz. 22, zamknięta będzie jezdnia Wisłostrady w kierunku Wilanowa, na odcinku od ul. Krasińskiego do rejonu Starego i Nowego Miasta.

Nieprzejezdne będzie Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia w kierunku Wilanowa) i ul. Sanguszki. Pozostałe ulice na trasie biegu będą zamykane i otwierane sukcesywnie. Przez cały weekend będzie obowiązywał zakaz parkowania. Trasy zmieni 10 linii tramwajowych i 50 autobusowych. Szczegóły na stronie www.wtp.waw.pl.

43. maraton warszawski trasa 2
Autor: Grafika SE Maciej Turowicz-Kwiatkowski
Super Raport 23.09 (Goście: Jan Grabiec - PO, Leszek Miller - eurodeputowany, były premier) Sedno Sprawy: Włodzimierz Czarzasty
Sonda
Lubisz biegać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE