Marsz Niepodległości: Policja podała PORAŻAJĄCE dane. Kilkaset osób zatrzymanych, 35 policjantów rannych

2020-11-12 9:22

Komenda Stołeczna Policji poinformowała o swoich działaniach w związku z Marszem Niepodległości 2020. W czasie zamieszek zatrzymanych zostało kilkaset osób, a rannych zostało 35 policjantów - trzech z nich wciąż przebywa w szpitalu. Wylegitymowano 700 osób - nałożono 260 mandatów karnych i skierowano 420 wniosków o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zabezpieczyli setki materiałów pirotechnicznych, broń, pałki teleskopowe oraz paralizator.

Marsz Niepodległości 2020: 35 policjantów zostało rannych

Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji poinformował, że w trakcie działań na Marszu Niepodległości 2020 rannych zostało aż 35 funkcjonariuszy. Poszkodowani mają urazy kręgosłupa, urazy głowy, jest też funkcjonariusz ze złamaną ręką. Trzech mundurowych wciąż przebywa w stołecznych szpitalach. Jeden z nich, który został ciężko uderzony kamieniem ma pękniętą twarzoczaszkę i był operowany.

OKROPNE obrażenia policjantów na Marszu Niepodległości. Zatrważające dane

Przypomnijmy, że na Marszu Niepodległości doszło do zamieszek. W rejonie ronda de Gaulle'a policjanci zostali obrzuceni kamieniami, kostką brukową, butelkami i racami. Chuligani dewastowali miejską infrastrukturę, wyrywali znaki i prowadzili do bójek.

Marsz Niepodległości: Kilkaset osób zatrzymanych

Stołeczni policjanci zatrzymali w środę ponad 300 osób - 270 z nich to zatrzymania prewencyjne - osoby po przeprowadzeniu czynności zostały zwolnione do domu. 36 osób zostało zatrzymanych w związku z przestępstwami - chodzi m.in. o naruszenia nietykalności cielesnej, kradzieże, przestępstwa narkotykowe oraz udział w czynnym zbiegowisku. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad sto produktów pirotechnicznych, paralizator, broń i pałki teleskopowe. Wylegitymowanych został ponad 700 osób - wystawiono 260 mandatów karnych oraz 420 wniosków o ukaranie do sądu. 

Tak wygląda centrum Warszawy po Marszu Niepodległości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE