Tak wygląda Warszawa po Marszu Niepodległości. Szkło, kamienie, wyrwane znaki [ZDJĘCIA]

2020-11-11 22:09

Marsz Niepodległości 2020 zostawił za sobą sporo szkód i zniszczeń. Na ulicach stolicy pełno jest rozbitego szkła, porozrzucanych kamieni, wyrwanej kostki brukowej czy poprzewracanych znaków. Do akcji natychmiast ruszyły służby porządkowe, ale sprzątanie po chuligańskich wybrykach potrwa jeszcze wiele godzin. Najwięcej zniszczeń jest w rejonie Stadionu Narodowego oraz ronda de Gaulle'a< gdzie doszło do starć z policją.

Warszawa zdemolowana po Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości 2020 zakończył się sporymi zniszczeniami. Organizatorzy zapowiadali, że odbędzie się on w formie przejazdu samochodowo-motocyklowego. Mimo tego tysiące osób wyszło na ulice i w tradycyjny sposób wzięło udział w Marszu Niepodległości. Doszło do licznych starć z policją, a w stronę funkcjonariuszy leciały race, kamienie i kostka brukowa.

>>> NARODOWCY SPALILI MI MIESZKANIE <<<

Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji podał, że największe działania miały miejsce na rondzie de Gaulle’a, gdzie doszło do zatrzymań.

- Należy zwrócić uwagę na agresję i chuligańskie zachowania, bo nie można tego inaczej określić, na rondzie De Gaulle'a w policjantów poleciały kamienie, w policjantów poleciały race. W tym przypadku z naszej strony działania mogły być tylko i wyłącznie jedne - zdecydowane, działania pododdziałów zwartych, działania policjantów z udziałem przymusu bezpośredniego i takie środki przymusu bezpośredniego zostały wykorzystane - poinformował Marczak i zaznaczył, że chuligani będą musieli liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Burda pod Stadionem Narodowym. Poleciały butelki i kamienie

Oprócz starć z mundurowymi doszło też do pożaru mieszkania, które zapłonęło od rac i petard. Powodem agresji miała być tęczowa flaga oraz symbol Strajku Kobiet na balkonie czwartego piętra. Ogień poleciał jednak dwa piętra niżej i podpalił lokum warszawskiego artysty. Zobacz ekskluzywną rozmowę z Super Expressem tutaj.

Zniszczenia po Marszu Niepodległości

Nasi reporterzy udali się na ulice Warszawy po zakończeniu Marszu Niepodległości. Na trasie przemarszu widać liczne ślady po racach i petardach oraz potłuczone szkło. Najwięcej zniszczeń jest w pobliżu Empiku u zbiegu al. Jerozolimskich i Nowego Światu. Sporo szkód powstało też w rejonie stacji PKP Warszawa Stadion - tam chuligani wyrwali znaki drogowe i kostkę brukową, którą następnie rzucali w stronę policjantów.

>>> KREW, mordobicie i starcia z policją na ulicach Warszawy <<<

Uszkodzone zostały tablice informacyjne i kosze na śmieci. Rafał Trzaskowski poinformował, że służby miejskie już pracują w terenie. - Oszacujemy straty, a ich skalę będziemy znali jutro. Tak samo jak koszty naprawy zniszczeń po przejściu „Marszu Niepodległości” - napisał prezydent Warszawy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE