Marsz Niepodległości: Zaatakowali Trzaskowskiego. "I co? Łyso?"

2021-11-11 16:19
Marsz Niepodległości: Zaatakowali Trzaskowskiego. I co? Łyso?
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS, Sebastian Wielechowski/Super Express

Marsz Niepodległości 2021 dotarł już na błonia Stadionu Narodowego. Nie obyło się bez kontrowersyjnych, a wręcz skandalicznych sytuacji podczas przemarszu. Wśród okrzyków uczestników słychać było m.in. „wypier*** z uchodźcami”. Podpalono również plakat z wizerunkiem Donalda Tuska oraz flagę Niemiec. Oberwało się również Rafałowi Trzaskowskiemu.

Marsz Niepodległości 2021 przeszedł od ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Mimo spokojnie rozpoczętego przemarszu nie obyło się bez skandali. Już na początku uczestnicy marszu podpalili plakat z wizerunkiem Donalda Tuska oraz niemiecką flagę. Prócz haseł „Bóg, Honor, Ojczyzna”, słychać było również te bardziej kontrowersyjne, jak "wypier*** z uchodźcami" czy "Precz z Unią Europejską".

Oberwało się również prezydentowi stolicy, Rafałowi Trzaskowskiemu. Na moście Poniatowskiego zawisł baner przedstawiający włodarza Warszawy ogolonego na łyso! Tuż obok jego wizerunku widniał wymowny napis: "I co? Łyso Ci?". Tłum nie szczędzi również okrzyków: "Rafał! Co? Wypier***".

Przypominamy, że to Rafał Trzaskowski złożył do prokuratury wniosek o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza. W ostatnich tygodniach walczył również, by Marsz Niepodległości 2021 organizowany przez skrajne stowarzyszenia nacjonalistyczne nie miał prawa przejść ulicami miasta. Bezskutecznie.

Sonda
Czy 11 listopada to radosne święto w Polsce?
Narodowcy szykują się do Marszu. Tak o poranku wyglądało rondo Waszyngtona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE