Marta Cytryńska drży o zdrowie i życie rodziny. Wszystko przez to nagranie! Co się stało pod Grójcem?

i

Autor: Facebook / Marta Cytryńska - wójt gminy Jasieniec; Materiały prasowe / Gmina Jasieniec Wójt gminy Jasieniec Marta Cytryńska twierdzi, że zdrowie i życie jej i jej bliskich może być zagrożone po zdarzeniu drogowym pod Grójcem

Marta Cytryńska drży o zdrowie i życie rodziny. Wszystko przez to nagranie! Co się stało pod Grójcem?

2022-06-17 12:20

Wójt gminy Jasieniec Marta Cytryńska twierdzi, że zdrowie i życie jej i jej bliskich może być zagrożone, po tym co wydarzyło się na trasie trasie Jasieniec–Warka pod Grójcem. Zdaniem kobiety jadący kią mężczyźni, mieszkańcy gminy Jasieniec, mieli podjąć próbę siłowego zatrzymania auta, które prowadził jej współpracownik. Wszystko zarejestrowała kamera.

Marta Cytryńska drży o zdrowie i życie rodziny. Wszystko przez to nagranie! Co się stało pod Grójcem?

Jak informuje Marta Cytryńska, wójt gminy Jasieniec, na jej terenie doszło do "bardzo niebezpiecznego dla zdrowia i życia ludzkiego incydentu". Chodzi o zdarzenie z soboty, 11 czerwca, które miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 730, na trasie Jasieniec-Warka pod Grójcem. - Wobec jednego z członków zarządu Stowarzyszenie Gmina Jasieniec dla Pokoleń, wracającego tego dnia z pracy samochodem (z zamiarem udania się na Piknik Rodzinny w Gośniewicach, w organizacji którego pomagał), kilkukrotnie podejmowano agresywne próby siłowego zatrzymania auta, którym kierował - relacjonuje kobieta, publikując na swoim profilu facebookowym nagranie dokumentujące całe zajście. Widzimy na nim, jak samochód osobowy wyprzedza busa i zwalnia, by prawdopodobnie zmusić go do zatrzymania się, ale drugi z pojazdów wymija go lewym poboczem i jedzie dalej. Cytryńska na tym nie poprzestaje.

Dalsza część tekstu pod galerią dokumentującą zdarzenie drogowe spod Jasieńca.

- Najbardziej niebezpieczne sceny rozegrały się, gdy uciekający przed jadącymi Kią mieszkańcami Woli Boglewskiej i Osin skręcił z drogi wojewódzkiej w kierunku Boglewic. Kia znów usiłowała gwałtownie wyprzedzić reprezentanta Stowarzyszenia, zapewne z zamiarem jego siłowego zatrzymania poprzez raptowne hamowanie przed nim. 🟥Obawiający się napadu przedstawiciel Stowarzyszenia nie pozwalał na to (jednocześnie jadąc przed siebie i mając nadzieję, że spotka gdzieś po drodze patrol policji🚔, która mu pomoże). Mimo to Kia wyprzedziła go z lewej strony, wjeżdżając przy tym na pobocze. W czasie tego niebezpiecznego manewru ‼️‼️o mało nie przejechała idących poboczem dwóch młodych osób‼️‼️, które widząc tę sytuację i ratując swoje życie, wskoczyły na ogrodzenie. ⚠️ - pisze na swoim profilu facebookowym kobieta.

Czytaj też: Wyrwał im nogi i wrzucił do kanalizacji! "Z czymś takim spotykam się po raz pierwszy"

Wójt gminy Jasieniec dodaje, że wobec powyższych wydarzeń "obawia się o zdrowie i życie swoich bliskich oraz swoje". Jej zdaniem sytuacja, do której doszło na drodze, to dalszy ciąg ataków na nią i jej współpracowników, do których ma dochodzić od końca 2021 r. - Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby organy ścigania wreszcie skutecznie zadziałały?! Czy ktoś musi zginąć?! W przypadku opisanego incydentu o mało do tego nie doszło! Co będzie dalej❓ - pyta retorycznie na swoim profilu facebookowym Cytryńska. Tymczasem okazuje się, że zamieszczone przez nią nagranie to tylko część prawdy. Na kolejnych dwóch, które opublikowało na YouTubie Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Jasieniec, widać, że to kierowca busa wyprzedza najpierw osobówkę, a później sam zajeżdża jej drogę. Dopiero później widzimy zdarzenie opisane przez panią wójt, które przerywa ostatecznie pojawienie się policji.

Czytaj też: Tragiczna śmierć rapera Bipolara na oczach brata. Surowy wyrok dla sprawcy wypadku! Już się nie odwoła

- Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia, w tym dwaj mężczyźni z samochodu osobowego, zostali namierzeni, a postępowanie w tej sprawie jest prowadzone w kierunku wykroczenia. Nadal wyjaśniamy szczegółowe okoliczności zdarzenia, ale nikt nie usłyszał zarzutów - mówi nadkomisarz Agnieszka Wójcik, rzeczniczka policji w Grójcu.

Sonda
Czy wierzysz w relację pani wójt?
Wnuk zabierał jedzenie i bił babcie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE