Mazowieckie: Przejęto 70 ton nielegalnego tytoniu wartego ponad 30 mln złotych! [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

2019-03-22 10:44

Funkcjonariusze białostockiej KAS i CBŚP zabezpieczyli rekordową ilość nielegalnego tytoniu. 70 ton tytoniu odkryto na terenie województwa mazowieckiego.

Funkcjonariusze CBŚP i KAS z Białegostoku podczas wspólnej akcji zabezpieczyli rekordową ilość nielegalnego tytoniu. Dzięki działaniom służb wyeliminowano z rynku 70 ton towaru, o szacunkowej wartości rynkowej ponad 31 milionów zł. Z takiej ilości tytoniu można by wyprodukować co najmniej 70 milionów sztuk papierosów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

- W wyniku szczegółowych ustaleń i analiz zebranych informacji funkcjonariusze dotarli do powiatu piaseczyńskiego - mówi asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Administracji Skarbowej w Białymstoku. - Tam w jednej z hal, magazynowe były duże ilości nielegalnego tytoniu. W składzie mundurowi znaleźli 456 kartonów z blisko 70 tonami wysokiej jakości suszu tytoniowego, wartego ponad 31 milionów złotych oraz profesjonalną maszynę do suszenia tytoniu.

Mówi asp. Maciej Czarnecki:

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli komputery, dokumenty i nośniki danych jako materiał dowodowy. Aby przetransportować tak dużą ilość nielegalnego towaru do magazynów depozytowych Służby Celno-Skarbowej użyto aż sześciu samochodów ciężarowych z naczepami, tzw. tirów. Z ustaleń KAS i CBŚP wynika, że magazynowany towar mógł służyć do zaopatrywania nielegalnych fabryk papierosów. Z takiej ilości tytoniu można by wyprodukować co najmniej 70 milionów sztuk papierosów.

Zobacz wideo:

Czynności wykonywane przez służby były prowadzone przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Piasecznie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator, zatrzymanemu mężczyźnie przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozić mu może kara do 6 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Czytaj także: Narkotykowa spiżarnia. Ponad kilogram narkotyków w mieszkaniu pseudokibica [ZDJĘCIA]

Czytaj także: Praga Południe: 14-latek miał przy sobie środki odurzające [ZDJĘCIA]

Czytaj także: Hejt na ścianach nie ma z nimi szans. Malarze podwórkowi z Muranowa mówią "Stop Bazgrołom" [AUDIO]

Zwłoki dziecka w Gliwicach. Zobacz wideo