Metro na Bródnie coraz bliżej, już dekorują nowe stacje. Są prawie gotowe

i

Autor: um Warszawa Metro na Bródnie coraz bliżej, już dekorują nowe stacje. "Są prawie gotowe"

Metro na Bródnie coraz bliżej, już dekorują nowe stacje. "Są prawie gotowe"

2022-06-09 15:05

Nowe stacje metra na Bródnie nabierają kolorów! Chociaż naziemne konstrukcje są na całym odcinku linii M2 do siebie bardzo podobne, to pod ziemią sprawa wygląda zupełnie inaczej. Metro Warszawskie poinformowało, że kończy prace nad dekoracjami na peronach. Indywidualnego charakteru każdej stacji nadadzą ściany zatorowe. - Te na odcinku bródnowskim są już niemal gotowe – przekazała rzeczniczka metra Anna Bartoń.

Nowe stacje drugiej linii metra w Warszawie nabierają barw

Ściany zatorowe, to te elementy, które widać na peronach, zanim pociąg wjedzie na stację. - To panele dekoracyjne pokrywające boczne ściany stacji. Ich nazwa wynika z lokalizacji – znajdują się bowiem za torami, patrząc od strony peronu. Na odcinku bródnowskim ściany składają się z paneli pokrytych grafiką autorstwa Piotra Młodożeńca – wyjaśnia Anna Bartoń.

Przeczytaj również: Tak wygląda nowa stacja metra w Warszawie. Kiedy otworzą metro na Targówku? Padł termin [ZDJĘCIA, WIDEO]

Te na Bródnie są w trzech różnych wariantach. Każda składa się z prostych wzorów w postaci kropek i linii, ale dociekliwi mogą rozpoznać w nich elementy charakterystyczne dla otoczenia stacji. Na północno-wschodnim odcinku metra powstają trzy stacje: C19 „Zacisze” pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, C20 „Kondratowicza” przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i Kondratowicza oraz C21 „Bródno” przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej. Stacja Bródno utrzymana jest w kolorach niebiesko-fioletowych, na stacji Kondratowicza to żółcie, pomarańcz i czerwień. Na Zaciszu królują różne odcienie zieleni.

Nowe stacje metra w Warszawie coraz bliżej

Prace na stacji Zacisze, Kondratowicza i Bródna, prace miały trwać do września 2021 roku, jednak termin został przesunięty o 10 miesięcy. Przebieg prac na nowych stacjach możesz zobaczyć TUTAJ.

Metro na Bemowo i Bródno. Montują nowe oznaczenia
Sonda
Podobają ci się grafiki na nowych stacjach metra?
Nasi Partnerzy polecają