Metro w Warszawie - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

Nowość w stolicy

Metro Warszawskie: Wojewoda wydał pozwolenie na budowę nowej stacji! Gdzie powstanie?

2022-08-11 19:19

Metro Warszawskie otrzymało zgodę wojewody na budowę nowej stacji. Chodzi o dokończenie linii M2, która połączy zachodnią część Bemowa z centrum. Konstanty Radziwiłł wydał pozwolenie na rozpoczęcie prac w rejonie ulic Lazurowej i Górczewskiej. Oprócz samej stacji przebudowane zostanie zaplecze techniczne.

Metro Warszawskie. Na Bemowie powstanie nowa stacja

Dobra wiadomość dla mieszkańców Bemowa. Budowa kolejnej stacji metra jest coraz bliżej. Miasto, które jest inwestorem otrzymało niezbędne pozwolenie od władz województwa. Wydano je na wniosek ratusza. Pozwolenie dotyczy budowy stacji C03 (ul. Lazurowa/ul. Górczewska – rejon Urzędu Dzielnicy Bemowo), budowy tuneli wraz z łącznikiem tunelowym, budowie i przebudowie infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących.

Przeczytaj również: Metro na Bemowie już jeździ! Mieszkańcy nie ukrywają radości

"Przedsięwzięcie jest niezbędne do poprawy jakości zintegrowanego systemu komunikacji publicznej m.st. Warszawy, które przyczyni się do wzrostu jakości życia mieszkańców Warszawy, zmniejszenia ruchu samochodowego i hałasu, co przyczyni się również do poprawy jakości środowiska" – powiedział wojewoda.

Metro na Bemowie. Wielkie emocje podczas otwarcia

Pierwsze dwie stacje metra na Bemowie zostały otwarte w atmosferze niepewności. W dniu otwarcia 1 lipca z wizytą w stolicy przebywała unijna komisarz d.s. spójności i reform Elisa Ferreira. Do uruchomienia stacji Bemowo i Ulrychów potrzebne było pozwolenie na otwarcie. udało się je uzyskać w ostatniej chwili i prezydent Trzaskowski wraz z urzędniczką z Unii przejechali podziemną kolejką.

Metro na Targówku i Bródnie już prawie gotowe. Kiedy otwarcie?
Sonda
Czy będziesz korzystał z metra na Bemowie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany