Mężczyzna runął na parking centrum handlowego. 44-latek z połamanymi nogami trafił do szpitala

i

Autor: Shutterstock Mężczyzna runął na parking centrum handlowego. 44-latek z połamanymi nogami trafił do szpitala

TAJEMNICZY SPADOCHRONIARZ

Mężczyzna runął na parking centrum handlowego. 44-latek z połamanymi nogami trafił do szpitala

2022-12-15 10:47

W czwartek wieczorem na parkingu centrum handlowego Klif przy ul. Okopowej wylądował spadochroniarz. Niestety, uderzenie było na tyle silne, że 44-latek złamał obie nogi! Jak się okazuje, najprawdopodobniej doszło do „nieszczęśliwego zdarzenia związanego z warunkami atmosferycznymi”.

Warszawa. Spadochroniarz wylądował na parkingu centrum handlowego. Połamał nogi

Funkcjonariusze z Woli otrzymali zgłoszenie o tajemniczym mężczyźnie w czwartek w godzinach wieczornych. W okolicach godziny 22, 9 grudnia, na parkingu centrum handlowego Klif przy ul. Okopowej wylądował spadochroniarz. Mężczyzna z gigantyczną siłą uderzył o ziemię i złamał obydwie nogi.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Co potwierdza w rozmowie z Gazetą Wyborczą Piotr Owczarski, rzecznik pogotowia. – Zgłoszenie dostaliśmy o godzinie 21:45. Ogólny stan mężczyzny był dobry, ale doszło do złamania obu nóg w stawach skokowych. Został przewieziony do Szpitala Praskiego – mówił.

Tajemniczym mężczyzną okazał się 44-letni Polak, wyszkolony skoczek. Mężczyzna najprawdopodobniej zboczył z planowanego toru lotu przez podmuch silniejszego wiatru, który pchnął go na drzewa.

Nie wiadomo jednak, gdzie zamierzał wylądować.

Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że mężczyzna uprawiał tego dnia Base Jumping.

Czym jest Base Jumping?

Najprawdopodobniej mężczyzna, który trafił do szpitala, uprawiał Base Jumping. W stolicy jest kilkadziesiąt osób szukających mocnych wrażeń. Zazwyczaj robią to pod osłoną nocy.

Base Jumping jest niebezpieczny, jednak nie jest nielegalny. W polskim prawie nie ma przepisów zabraniających takich skoków. Najbardziej kontrowersyjne może być dostawanie się nocą na dachy budynków. Wejścia na ostatnie piętra wieżowców bardzo często są pozamykane.

Sonda
Chciałbyś skoczyć ze spadochronem?
Nasi Partnerzy polecają