Ma być gotowa za cztery lata

W Wilanowie powstanie pierwsza galeria handlowa. Będzie miała własny park

2022-09-27 21:31

W Wilanowie powstanie pierwsza galeria handlowa. W sieci pojawiła się już strona internetowa poświęcona inwestycji, na której przedstawione są wizualizacje. Kompleks będzie nazywał się „Wilanów Park” i na jego terenie zostanie zagospodarowany duży teren zielony z alejkami. Deweloper przewidział również sporą część restauracyjną.

Pierwsza galeria handlowa na Wilanowie

Wilanów Park – pierwsza galeria handlowa w dzielnicy ma powstać na skraju Miasteczka Wilanów w kwartale ulic. Uprawnej, Przyczółkowej, Karuzela oraz al. Rzeczpospolitej. Położenie nieopodal Południowej Obwodnicy Warszawy ma sprawić, że inwestycja uzupełni obecny układ urbanistyczny, a także przyczyni się do wytłumienia odgłosów ruchu samochodowego w okolicy węzła komunikacyjnego S2. Galeria ma mieć podziemny i naziemny parking samochodowy na około 1700 miejsc. W pobliżu powstaną przystanki komunikacji miejskiej, wiaty rowerowe i stacja rowerów miejskich.

Galeria z wieloma funkcjami. Będzie nowy park

Deweloper stawia na wielofunkcyjność kompleksu. W planach jest budowa dwóch budynków, w których powstanie m.in. hipermarket Auchan, wielkopowierzchniowy sklep sportowy i wiele mniejszych sklepów z różnymi markami odzieżowymi z różnych segmentów. Do tego wielosalowe kino, całoroczna oranżeria i dwuhektarowy ogólnodostępny park miejski z infrastrukturą do różnego rodzaju aktywności miejskich i społecznych. Obiekt ubiega się o międzynarodowe certyfikaty BREEAM New Construction i BREEAM Communities. Galeria będzie wyposażona w rozwiązania zapewniające retencję wody, oszczędność energii, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, zrównoważoną gospodarkę odpadami i łatwy dostęp do zielonego transportu.

Kiedy otwarcie nowej galerii?

Latem 2020 roku urzędnicy uchwalili plan zagospodarowania terenu. Teraz wydano zgodę na budowę. Deweloper zakłada, że otwarcie nowej galerii nastąpi w 2026 roku.

Tramwajarze wytną ponad 400 drzew na Mokotowie. Budowa trasy tramwajowej na Wilanów
Sonda
Jak często robisz zakupy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają