Horror! Miał covid-19, wyrzucili go mieszkania! Strach przed koronawirusem odejmuje rozum

2021-01-25 11:59
Miał covid. Został wyrzucony z mieszkania
Autor: kppotwock.policja.waw.pl Miał covid. Został wyrzucony z mieszkania

Potrójny dramat przeżył młody Ukrainiec, który mieszkał ze współlokatorami w wynajętym mieszkaniu w Karczewie. Miał wypadek w pracy, trafił do szpitala na badania, tam zrobiono mu test na covid-19 i okazał się pozytywny. Gdy wrócił do domu i powiedział o tym znajomym, ci… nie wpuścili go do mieszkania! Chory został więc bezdomny!

To naprawdę koszmarna sytuacja! Młody obywatel Ukrainy trafił do szpitala w związku z wypadkiem przy pracy. Podczas pobytu zrobiono mu test, który potwierdził zakażenie koronawirusem. Następnie załoga karetki pogotowia ratunkowego przywiozła go pod adres, gdzie do tej pory przebywał i miał odbywać izolację. Mężczyzna szczerze poinformował o tym właściciela, który następnego dnia polecił mu, aby się spakował, gdyż zapewni mu inne lokum. Gdy ten z walizkami wyszedł na ulicę, obiecany transport się nie pojawił. A gdy chciał wrócić do wynajmowanego mieszkania, współlokatorzy zamknęli za nim drzwi i nie chcieli wpuścić do środka! Mężczyzna postanowił poszukać pomocy na policji.  - Do dzielnicowego w trakcie obchodu podszedł obywatel Ukrainy, który oświadczył, że jest zakażony Covid-19. Pokazał mundurowemu dokumentację medyczną, która potwierdzała, że jest zakażony., Mężczyzna nie miał, gdzie się podziać – potwierdza Paulina Harabin z policji w Otwocku.

Policja zajęła się sprawą. Dzielnicowy ustalił właściciela mieszkania i Ukrainiec w asyście policji musiał zostać przyjęty z powrotem. - Po rozmowie z właścicielem mężczyzna wrócił, a wszyscy współlokatorzy zostali objęci kwarantanną – podsumowuje tę dramatyczną historię Paulina Harabin.

Czy naprawdę potrzebna była interwencja policji w kombinezonach ochronnych, by współlokatorzy i właściciel mieszkania potraktowali zakażonego covid-19 jak człowieka? Strach przed zakażeniem czasami odejmuje rozum...

Horror mieszkańców wsi Baniocha. Mieszkamy jak szczury w norach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE