Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą

2020-02-14 8:03 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Rowery
Autor: pixabay.com/MichaelGaida

14 lutego to nie tylko święto zakochanych. Obchodzimy dziś dzień idealny dla miłośników jednośladów – Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą.

To stosunkowo nowe święto zostało ustanowione w 2013 roku w Stanach Zjednoczonych. Przez siedem lat na stronie internetowej WinterBikeToWorkDay.org organizowane są różne imprezy nawet na gruncie międzynarodowym. Można się tam zapisać jako uczestnik danego wydarzenia. Wystarczy podać cel przejazdu i miasto. Można trafić na tabelę wyników, która motywuje do udziału i wspiera zdrowe nawyki. Tym bardziej jeśli zimę mamy tak na prawdę jesienno-wiosenną.

Drogowcy zablokują centrum! Zwężą al. Jana Pawła II i przebudują rondo Czterdziestolatka [WIZUALIZACJE]

Udział w święcie zadeklarowały takie miasta jak Poznań czy Kraków ale w stolicy też znajdują się zapaleńcy. W końcu rower to idealny sposób na bezpłatne zadbanie o swoje zdrowie. Szczególnie gdy nasza praca ma charakter biurowy i brakuje nam czasu na ćwiczenia na siłowni. Dojeżdżając do pracy rowerem troszczymy się o swoje zastałe mięśnie, wzmacniamy kondycję i zmniejszamy ryzyko przedwczesnej śmierci. Jest to też idealny sposób na przełamanie stereotypu, że zimą nie da się jeździć na rowerze. Pokażmy że to możliwe.

Walentynki: które miejsce w Warszawie jest najbardziej romantyczne?