Mieszkaniec umierał na ulicy! Obywatel Ukrainy utrudniał akcję ratowniczą i rzucił się na policjantów

2021-03-02 14:00
utrudniał akcję
Autor: KPP Piaseczno

Przy ul. Kościuszki w Piasecznie starszy mężczyzna upadł na chodnik i stracił przytomność. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia, zaczęła udzielać mu pierwszej pomocy. W trakcie akcji obywatel Ukrainy zaczął im przeszkadzać. Potem rzucił się na wezwanych przez pogotowie policjantów. Został zatrzymany i trafił do celi.

Mężczyzna przez cały czas trwania akcji przeszkadzał załodze pogotowia i nie reagował na ich prośby. Ratownicy na miejsce wezwali patrol policji. Funkcjonariusze pojawili się po kilku minutach i wezwali mężczyznę, by ten natychmiast cofnął się od ratowników medycznych. 31-latek nie wykonał jednak poleceń mundurowych. Zaczął być agresywny i obrażać policjantów. Kiedy ci próbowali go wylegitymować odmówił im podania swoich danych i zaczął ich atakować. Policjanci nie czekając ani chwili dłużej użyli środków przymusu i powalili agresora na ziemię.

Mężczyzna został zatrzymany, przewieziony na komendę i trafił do policyjnej celi. - Zatrzymany wydmuchał 2 promile. Ustalono też jego dane. Szybko wyszło na jaw, że to obywatel Ukrainy. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Został też ukarany za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym oraz za nie okazanie dokumentów tożsamości i uprawniającego go do pobytu na terenie kraju – informuje st. sierż. Rafał Markiewicz z komendy w Piasecznie.

Afera w Otwocku. Mobbing w ZGM. Dyrektor do sekretarki. Nie zarobię przez panią 30 tys.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE