PILNE! Warszawa zamknięta! LOCKDOWN mazowieckie. Sprawdź nowe obostrzenia

Adam Niedzielski
Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Adam Niedzielski

W związku z fatalną sytuacją epidemiologiczną jaka utrzymuje się w naszym województwie w ministerstwie zdrowia zapadła decyzja o wprowadzeniu kolejnego tzw. lockdownu na Mazowszu. Ma on obowiązywać do 28 marca, jednak nie wykluczone, że obostrzenia zostaną przedłużone. Takie informacje przekazał w czwartek minister Adam Niedzielski. Nowe rygory sanitarne wejdą w życie od poniedziałku, 15 marca . Sprawdź co się zmieni.

Od 15 marca województwo Mazowieckie zostaje objęte zaostrzonym rygorem epidemiologicznym. W czwartek rząd przekazał informację o wprowadzeniu kolejnego lockdownu. Na czym on będzie polegał? Uczniowie klas I-III powrócą do nauki zdalnej. Niestety znów galerie handlowe, hotele, kina i teatry zamkną przed nami drzwi. Baseny oraz korty tenisowe znów przestaną działać. 

Województwo Mazowieckie jest jednym z regionów, najbardziej zagrożonych epidemią koronawirusa. Codziennie ministerstwo podaje raporty przedstawiające nową liczbę zakażeń i zmarłych i statystyki są dramatyczne. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował, że ponowne ostrzejsze obostrzenia będą obowiązywały do 28 marca Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli covidowe statystyki nie będą malały, to lockdown zostanie przedłużony. 

W czwartek 11 marca ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby przybyło kolejne 21 045 zakażeń. Najwięcej było ich właśnie w woj. Mazowieckim - 3756. 338 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu Covid-19 tylko w ciągu jednej doby zmarł na Mazowszu 99 osób. 

Raport z Anteny 11.03
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE