Mobilny punkt pomocy dla zwierząt powstanie w Warszawie? Jest taki pomysł [AUDIO]

2019-09-16 20:56 PSZ
Mobilny punkt pomocy dla zwierząt w Warszawie?
Autor: pixabay.com Mobilny punkt pomocy dla zwierząt w Warszawie?

Rzeczy potrzebne w schroniskach dla zwierząt można by przynosić do mobilnego punkt pomocy, który co pewien czas pojawiał by się w określonym miejscu. Dla mieszkańców będzie prościej i wygodniej, a sama pomoc będzie efektywniejsza.

Pomysł stworzenia mobilnych punktów zbiórki dla zwierząt ma wiceprzewodniczący Rady Warszawy, Sławomir Potapowicz. Chodzi o to, aby warszawiakom łatwiej było przekazywać dary i nie musieli przy tym jeździć do oddalonego od centrum Schroniska na Paluchu. 

To będzie samochód, który zabiera te dary, jeździ po dzielnicy, pojawia się danego dnia w dwóch, trzech miejscach i odbiera od mieszkańców te przedmioty, które są niezbędne dla schroniska: koce, ręczniki, pościel, zabawki dla zwierząt - mówi wiceprzewodniczący Rady Warszawy, Sławomir Potapowicz.

Jednego dnia mobilny punkt pojawiałby w kilku miejsach danej dzielncy - wyjaśnia pomysłodowca, Sławomir Potapowicz:

Przyniesione dary miałyby później trafiać do Schroniska na Paluchu, które dla wielu osób chcących pomóc jest po prostu za daleko. Właśnie dlatego takie rozwiązane podoba się mieszkańcom stolicy.

Pomysł podoba się także mieszkańcom stolicy:

Informacje o zbiórkach trafiałyby między innymi do 19 115 oraz na strony urzędów dzielnic. Pomysł zakłada też, że oprócz punktów mobilnych, miałyby powstać też punkty stałe, zlokalizowane w urzędach dzielnic.