Modernizacja placu Na Rozdrożu. Usuną schody, pieszych skierują do tymczasowych przejść

i

Autor: ZDM.WAW.PL Modernizacja placu Na Rozdrożu. Usuną schody, pieszych skierują do tymczasowych przejść

REMONTÓW CIĄG DALSZY

Modernizacja placu Na Rozdrożu. Usuną schody, pieszych skierują do tymczasowych przejść

2023-06-10 16:56

Trwa modernizacja placu Na Rozdrożu. Remont połączony jest z budową wind i przebudową przystanków na poziomie Trasy Łazienkowskiej. W kolejnym etapie prac wykonawca panuje wyburzyć stare schody, a piesi zostaną skierowani do tymczasowych przejść. Zmiany będą obowiązywać od najbliższego wtorku, czyli 13 czerwca!

Modernizacja placu. Usuną pieszym schody i wyślą ich na tymczasowe przejścia

Drogowcy prowadzą generalną przebudowę placu Na Rozdrożu. Zainstalują tam windy, utworzą nowe przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i przystanki autobusowe. Z placu będą mogli komfortowo korzystać również rodzice z dziećmi w wózkach, osoby starsze i z niepełnosprawnościami.

Miasto dostępne dla wszystkich to jeden z priorytetów mojej prezydentury. Dlatego zależy mi na tym, żeby plac Na Rozdrożu był bardziej dostępny dla rodziców z wózkami, osób starszych i wszystkich, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, ale również dla pieszych i rowerzystów. Dlatego już za rok miejsce to zmieni się diametralnie – będą tu windy na Trasę Łazienkowską, a ścieżki rowerowe i przystanki autobusowe zostaną poszerzone. Powstaną też nowe przejścia dla pieszych, będzie więcej zieleni – mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W tej chwili drogowcy zajmują głównie chodniki oraz fragmenty dróg dla rowerów. Kierowcy muszą natomiast uważać na „ślimaku”, który umożliwiał wjazd na zachodnią część placu, w stronę Mokotowa. Na części dróg pojawiły się również słupki, które pozwalają prowadzić chociażby wymianę krawężników.

Od wtorku, 13 czerwca, sporo się zmieni w okolicy placu. Piesi będą musieli skorzystać z tymczasowego przejścia i schodów, które zostały przygotowane na nasypie pomiędzy jezdniami prowadzącymi na plac. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przed zebrą ułożone zostaną wyspowe progi zwalniające, a na drodze obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała w tym miejscu do momentu zakończenia modernizacji placu, czyli do 2024 roku.

Sonda
Co myślisz o remontach ulic?