Na Południowej Obwodnicy Warszawy jest za głośno. Wyniki badań są jednoznaczne

2021-09-07 16:05
Na Południowej Obwodnicy jest jednak głośno! Są wyniki badań
Autor: KONRAD TRACZYK / RADIO ESKA Na Południowej Obwodnicy jest jednak głośno! Są wyniki badań

Stołeczni radni nie odpuszczają sprawy braków w ekranach akustycznych na Południowej Obwodnicy Warszawy. Przeprowadzili pomiary, które wykazały, że hałas z trasy przekracza jednak wszelkie normy.

Mamy zainstalowane trzy urządzenia na działkach w pobliżu POW. Dzięki temu, mieszkańcy Wilanowa mogą na bieżąco śledzić w internecie skalę generowanego hałasu – powiedział wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz. To kolejne pomiary akustyczne przeprowadzane w rejonie trasy. W lipcu te same urządzenia mierzyły poziom hałasu na wawerskim odcinku.

- Wówczas wykazaliśmy, że normy hałasu są przekroczone – przypomniał radny. Na Wilanowie jest to samo... - Mamy przekroczenia w niedzielę około godziny 17, wtorek po 21 i poniedziałek po 20 – zaznaczył radny Wilanowa Paweł Czarnecki.

Już teraz mieszkańcy Wilanowa skarżą się na hałas. Boją się, że wraz z otwarciem tunelu pod Ursynowem stanie się on jeszcze bardziej uciążliwy. Całodobowy jednostajny szum i hałas przejeżdżających z nadmierną prędkością aut i motocykli wpisał się już w naszą rzeczywistość – zauważyła wilanowska radna Urszula Włodarska-Sęk.

Zobacz: Zuzia i Kinga powiesiły się na wierzbie. Dziewczynki umarły z miłości?

Mieszkańcy wzięli więc sprawy w swoje ręce. Blisko tysiąc osób podpisało petycję złożoną do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ministra Infrastruktury, Marszałka Województwa i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Domagają się zabezpieczenia przed hałasem. Tym bardziej, że mają już w ręku twarde dowody na to, że z obwodnica rzeczywiście jest głośna.

Przeczytaj: Tak się bawi Nowa Lewica. Alkohol lał się strumieniami. Wszystko jest na zdjęciach!

Wilanów walczy o ciszę! Mieszkańcy chcą ekranów na Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE