Na Pradze-Północ powstanie nowe przedszkole! Pierwsze od 40 lat... [AUDIO]

2016-02-08 16:24
Praga-Północ
Autor: wikipedia.org CC-BY-SA-4.0 Praga-Północ

  Praga-Północ wreszcie dostanie nowe przedszkole! Nowa placówka ma być otwarta już za 2 lata.

Po 40 latach Praga-Północ w końcu doczeka się nowego przedszkola. Budynek stanie przy ulicy Wrzesińskiej. Na inwestycję dzielnicy udało się uzyskać z budżetu miasta 6 milionów złotych. Nowa placówka pomieści ponad 100 dzieci, co w pewnym stopniu odciąży i tak już przepełnione przedszkola w dzielnicy.

Początkowo placówka będzie miejscem zastępczym dla przedszkola z ul. Jagiellońskiej, który w tym roku poddane zostanie kompleksowemu remontowi (w ramach programu rewitalizacji Pragi). Po skończonej rewitalizacji placówki przy Jagiellońskiej, przedszkole posłuży głównie mieszkańcom licznych budynków mieszkalnych powstających w Porcie Praskim. 

Przedszkole powstające przy Wrzesińskiej to pierwsza nowa placówka na Pradze-Północ od 40 lat! Za 3-4 lata dzielnica planuje jednak uruchomienie kolejnej. - Następne przedszkole powstanie prawdopodobnie w okolicach ulicy Markowskiej - mówi wiceburmistrz Pragi-Północ, Dariusz Kacprzak.

Prace nad projektem nowego przedszkola ruszą jeszcze w tym roku, a budynek ma być gotowy za dwa lata. Szczegóły zna nasza reporterka, Agata Sulińska:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE