Nagły remont mostu Świętokrzyskiego

i

Autor: ARTUR HOJNY Nagły remont mostu Świętokrzyskiego

Nagły remont mostu Świętokrzyskiego. Dlaczego drogowcy nie zrobili tego w wakacje? Odpowiedź zaskakuje

2021-09-09 9:11

Na most Świętokrzyski we wtorek weszli drogowcy i zaczęli wielki remont. Prace zaczęły się kilka dni po zakończeniu wakacji i powrocie uczniów do szkół. Kierowców czeka drogowa udręka przez kilka najbliższych tygodni. Dlaczego taka inwestycja nie została zaplanowana gdy mieszkańcy Warszawy byli na urlopach? Odpowiedź drogowców zaskakuje.

- Ostatni przegląd mostu Świętokrzyskiego wykazał konieczność naprawy dylatacji po wschodniej stronie obiektu. Dlatego podjęliśmy decyzję o niezwłocznej wymianie wyeksploatowanego elementu konstrukcji - stwierdził rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski. Dylatacja to szczelina w łączeniach mostu, która umożliwia niewielki ruch jego elementów. Bez tego konstrukcja byłaby za sztywna i mogłaby się szybko rozpaść.

We wtorek drogowcy rozpoczęli prace na moście. Obie jezdnie przed skrzyżowaniem z ul. Wybrzeże Szczecińskie zostały zwężone o jeden pas. Inwestycja została podzielona na cztery etapy. Najpierw ruch został wyłączony na środkowych pasach ruchu, następnie kierowcy nie będą mogli poruszać się prawym pasem na jezdni w kierunku centrum i pasem do jazdy na wprost w stronę Pragi. Wtedy utrudnienia dotkną również pieszych i rowerzystów. Zostanie zamknięty dla nich przejazd po północnej stronie przeprawy. Na koniec drogowcy wezmą się za skrajnie prawy pas do skrętu w prawo w ul. Wybrzeże Szczecińskie a przejście pieszo-rowerowe zostanie zamknięte analogicznie po południowej stronie mostu.

Czy takich prac można było teraz uniknąć? - Odstąpiliśmy od ich rozpoczęcia pod koniec wakacji z uwagi na duże natężenie ruchu rowerowego na moście – odpowiedział Jakub Dybalski. Zaś wiceprezydent Michał Olszewski, który odpowiada w stolicy za działkę drogową, stwierdził, że nie jest to uciążliwy remont. - Oczywiście planujemy najważniejsze inwestycje na wakacje, nie oznacza to jednak, że we wrześniu mamy przestać pracować. Realizujemy prace przez cały rok – powiedział.

Zaczęli remont mostu Świętokrzyskiego. Nie można tego było zrobić w wakacje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE