Napad stulecia pod Tarczynem. Wynosili swoje łupy w tonach przez prawie miesiąc!

2019-09-10 14:26 AGO
Kradli przez prawie miesiąc!
Autor: pixabay.com Kradli przez prawie miesiąc!

Wynosili swoje łupy w kilogramach, a nawet tonach! Przemykali niezauważeni przez prawie miesiąc. W końcu policji udało zatrzymać się dwie osoby odpowiedzialne za kradzież. Grozi im nawet pięć lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Kopana pod Tarczynem. 32-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna w okresie od 1 do 26 sierpnia dokonywali regularnych kradzieży! Swoje łupy wynosili w kilogramach, a nawet w tonach! Po rozpytywaniu okolicznych mieszkańców i działaniach operacyjnych, policji udało się wytypować osoby, które były odpowiedzialne za kradzież owoców z sadu.

Przestępcy łącznie ukradli około 50 kg jabłek i około 1150 kg śliwek. Wartość skradzionych owoców oszacowano na ponad 2100 zł.

Zdrowy kręgosłup zawsze w cenie. Czytaj WIĘCEJ

- Zależy nam na tym, żeby pokazać, że policja zajmuje się nie tylko kradzieżami z włamaniem, ale także przestępstwami tego typu. Kradzież jabłek czy śliwek jest dla nas tak samo ważna i mieszkańcy zawsze mogą liczyć na naszą pomoc - informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie.

Zatrzymani mężczyzna i kobieta przyznali się do kradzieży. I chociaż sytuacja wywołuje uśmiech na ustach, sprawcom grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności, a o ich dalszych losach zadecyduje sąd.