Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Pokazują, że dzieci są darem, a nie ciężarem

i

Autor: Piotr Molecki/East News

"DZIECI PRZYSZŁOŚCIĄ POLSKI"

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Pokazują, że dzieci są darem, a nie ciężarem

2023-06-18 19:37

Dzień po Paradzie Równości, która odbyła się w sobotę, 17 czerwca, z Placu Zamkowego wyruszył 18. Narodowy Marsza dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło imprezy to "Dzieci przyszłością Polski". - Chcemy zwrócić uwagę na sytuację demograficzną w kraju, pokazując, że dzieci są darem, a nie ciężarem - powiedział organizator manifestacji, Paweł Ozdoba.

Warszawa, Śródmieście. Ulicami stolicy przeszli uczestnicy Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny idzie pod hasłem "Dzieci przyszłością Polski". W marszu wzięli udział: sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, Andrzej Dera i chociażby wiceminister rozwoju i technologii, Piotr Uścicki.

Dzisiejsze wydarzenie jest nie tylko okazją do promocji rodziny, ale także pokazania aktualności pewnego wzorca kulturowego - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, prezes Centrum Życia i Rodziny oraz organizator marszu Paweł Ozdoba.

Jak zaznaczył, "my chcemy dziś dać świadectwo, że posiadanie dzieci to nie tylko trud związany z wychowaniem, kosztami i ograniczeniami rozwoju osobistego i zawodowego, ale także dar dla małżonków i całego społeczeństwa".

Marsz zakończył się w bazylice p.w. Świętego Krzyża. O godzinie 13 odbyła się tam msza święta, której przewodniczył ks. prof. Robert Skrzypczak.

Pierwsza taka impreza odbyła się w 2006 roku. Od tego czasu organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast z całej Polski, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

Sonda
Czy planujesz mieć dzieci?