Fala upałów w na Mazowszu i Warszawie

i

Autor: se.pl Fala upałów w na Mazowszu i Warszawie

Nawet 33 stopnie w Warszawie! Jak bezpiecznie przetrwać upały? [PORADNIK]

2019-06-10 10:42

IMGW ostrzega, że nad Mazowsze i Warszawę nadciąga kolejna fala upałów. Dzisiaj i w najbliższych dniach przewidywane jest nawet 33 stopnie. Tak wysokie temperatury są niebezpieczne, szczególnie  dla dzieci i osób starszych. Jak się zachowywać?

Unikaj przebywania na słońcu między godz. 10:00 a 17:00. Ogranicz duży wysiłek fizyczny. Jeśli już musisz przebywać na powietrzu, staraj się wybierać miejsca zacienione, unikaj pracy na otwartych terenach. Pod żadnym pozorem nie zasypiaj na słońcu: może to grozić udarem słonecznym, ale także poparzeniami skóry. 

Jak przetrwać upały?

i

Autor: rcb.gov.pl Jak przetrwać upały?

Przeczytaj także: Gigantyczne, afrykańskie kleszcze zmierzają do Polski. Są bardzo groźne!

Noś nakrycie głowy i przewiewne ubrania. Niezwykle ważne jest aby regularnie nawadniać organizm - pić niegazowaną wodę, najlepiej uzupełnioną elektrolitami. Zwierzętom zapewnij stały dostęp do wody i zacienione miejsce, gdzie mogą odpoczywać. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj ich w samochodzie! 

Przeczytaj także: W tych miejscach możesz utonąć! Czarne punkty na mapie Mazowsza

Pożar wieżowca Warsaw Hub

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE