Nie trzeba mieć nawet prawa jazdy. MZA szuka kierowców autobusów miejskich w Warszawie

i

Autor: um.warszawa.pl Nie trzeba mieć nawet prawa jazdy. MZA szuka kierowców autobusów miejskich w Warszawie

To nie żart

Nie trzeba mieć nawet prawa jazdy. MZA szuka kierowców autobusów miejskich w Warszawie

2022-10-20 12:22

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie poszukują kierowców autobusów miejskich. MZA w ofercie pracy jasno określiły oczekiwania względem kandydatów. Pośród wymagań pojawiła się szokująca informacje, że nie trzeba mieć prawa jazdy, by kierować autobusem! Kto zatem może zostać kierowcą autobusu miejskiego w Warszawie? Co kryje się za tym sformułowaniem?

MZA w Warszawie szuka kierowców autobusów miejskich. Jakie warunki trzeba spełnić?

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie ogłosiły nabór na stanowisko kierowcy. Do głównych obowiązków kierowcy miejskiego autobusu należeć będą: bezpieczny przewóz pasażerów,prowadzenie autobusu zgodnie z zasadami ruchu drogowego oraz ustalonym rozkładem jazdy, a także prawidłowa eksploatacja autobusu i dbanie o powierzone mienie.

W ogłoszeniu o pracę MZA jasno określa, kogo szuka. Jakie więc warunki musi spełnić kandydat, by zostać kierowcą miejskiego autobusu? Przede wszystkim musi przedstawić plik dokumentów. Są to:

  • świadectwa kwalifikacji zawodowej w zakresie przewozu osób
  • orzeczenia psychologicznego (art. 39 ustawy o transporcie drogowym)
  • informacji z KRK o braku zakazu wykonywania zawodu kierowcy

Co ciekawe, chociaż pośród wymogów pojawia się również posiadanie prawa jazdy kat. D z kodem 95, to wcale nie trzeba go mieć, by się zgłosić.

"W razie braku prawa jazdy kat. D skontaktuj się z naszym Ośrodkiem Szkolenia Kierowców" – informuje MZA, podając numer telefonu, pod który należy zadzwonić.

Ile zarabia kierowca autobusu miejskiego w Warszawie?

MZA w ofercie pracy nie ukrywa czekającego na przyszłych kierowców wynagrodzenia. Jak możemy przeczytać, miesięczne wynagrodzenie zasadnicze kierowcy autobusu w Warszawie zaczyna się już od 5 600 zł brutto. Co więcej, do wypłaty wliczają się również inne składniki wynikające z Regulaminu Wynagradzania i Kodeksu pracy. Z kolei osobom szukającym elastycznych form zatrudnienia, MZA oferuje możliwość współpracy na podstawie umowy zlecenia za 38 zł brutto za godzinę pracy.

Co jeszcze oferuje MZA swoim przyszłym kierowcom? M.in. stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, bilet komunikacji miejskiej dla pracownika i jego dzieci (1 i 2 strefa) i pakiet świadczeń socjalnych.

Szczegóły oferty dostępne na stronie MZA.

Sonda
Lubisz jeździć autobusami miejskimi?