Andrzej Garapich

i

Autor: Grzegorz Bukala/REPORTER Andrzej Garapich

Smutne informacje

Nie żyje Andrzej Garapich. Były prezes PBI przegrał walkę z glejakiem

2023-03-05 19:06

Bardzo smutne wieści obiegły media. Nie żyje Andrzej Garapich, który przez trzy dekady związany był z branżą mediów i marketingu. O jego śmierci poinformowali w sobotę, 5 marca, jego znajomi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ich wpisy zamieściła na swoim profilu żona zmarłego, Łucja Garapich, potwierdzając tym samym łamiące serce informacje.

Nie żyje Andrzej Garapich

Informacja o śmierci Andrzeja Garapicha spadła jak grom z jasnego nieba. Media społecznościowe zalała fala wpisów żegnających zmarłego mężczyznę. Andrzej Garapich przez ostatnich kilka lat zmagał się z potworną chorobą – glejakiem mózgu. Był jednym z podopiecznych Fundacji Polsat, która zbierała na jego leczenie. Niestety, mężczyzna przegrał walkę z nowotworem.

Kim był Andrzej Garapich?

Andrzej Garapich przez trzy dekady związany był z branżą mediów i marketingu. W latach 2005-2016 był prezesem spółki Polskie Badania Internetu, która odpowiada za badanie ruchu w polskim internecie.

Od maja 2016 do połowy 2018 roku pracował w Telewizji Polskiej, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. marketingu biznesowego i projektów misyjnych.

Wcześniej Andrzej Garapich pracował jako dziennikarz, producent telewizyjny i wydawca programów informacyjnych. W latach 2001-2005 był kontraktowanym freelancerem w Associeted Press Television News.

Był również wykładowcą akademickim. Współpracował z Collegium Civitas, Akademią Górniczo-Hutniczą i uczelnią Łazarskiego. Był prelegentem na wielu polskich i międzynarodowych konferencjach dotyczących internetu, badań oraz marketingu internetowego.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają