Nie żyje były poseł SLD. Leszek Biały był nauczycielem w LO w Grójcu

i

Autor: SHUTTERSTOCK Nie żyje były poseł Leszek Biały. Był parlamentarzystą I kadencji Sejmu w latach 1991-93, gdzie dostał się z okręgu radomskiego z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Tragiczne wieści

Nie żyje były poseł SLD. Leszek Biały był nauczycielem w LO w Grójcu

2022-10-12 13:30

Nie żyje były poseł Leszek Biały. Był parlamentarzystą I kadencji Sejmu w latach 1991-93, gdzie dostał się z okręgu radomskiego z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zmarł w niedzielę, 9 października, w wieku 82 lat. Na co dzień pracował jako nauczyciel, wiążąc prawie całą swoją karierę zawodową z Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu.

Nie żyje były poseł SLD. Leszek Biały był nauczycielem w LO w Grójcu

Leszek Biały, poseł I kadencji Sejmu, nie żyje. Mężczyzna zmarł w niedzielę, 9 października, w wieku 82 lat. Został wybrany do parlementu w wyborach 1991, startując z okręgu radomskiego z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Było członkiem Komisji Ustawodawczej i Komisji Edukacji, Nauki i Postępu Technicznego. W 1993 r. ponownie ubiegał się o mandat posła, ale tym razem bezskutecznie. Leszek Biały urodził się w Srebrnej w powiecie płockim, kończąc studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w zawodzie nauczyciela, z czego większość kariery zawodowej spędził w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu. Do placówki trafił w 1967 r., gdzie pozostał z przerwami do 2000 r. Jak informuje grójeckie LO, uroczystości pogrzebowe byłego posła odbędą się w czwartek, 13 październiku, o godz. 12, w Belsku Dużym pod Grójcem.

Sonda
Bierzesz udział w wyborach (parlamentarnych, prezydenckich, samorządowych)?
Pogrzeb Jerzego Urbana