Nie żyje wspaniała Tatra. "Odeszła za Tęczowy Most". Wielka żałoba w warszawskim ZOO

2021-02-10 11:19
Nie żyje wspaniała Tatra. Odeszła za Tęczowy Most. Wielka żałoba w warszawskim ZOO
Autor: Facebook, Drapieżniki Warszawskiego ZOO niedźwiedzica Tara

Ta wiadomość spadła na miłośników warszawskiego ZOO, jak grom z jasnego nieba. "Musieliśmy podjąć okropnie trudną, ale najlepszą dla Tatry, decyzję i w sobotę, 6 lutego po południu misia zasnęła na zawsze" przekazało ZOO. Niedźwiedzica Tatra była jedną z najstarszych podopiecznych stołecznego ogrodu zoologicznego.

Nie żyje niedźwiedzica Tatra

Warszawskie ZOO przekazało smutna informacje, która poruszyła serca mieszkańców miasta. Nie żyje niedźwiedzica Tatra - jedna z najstarszych podopiecznych stołecznego ogrodu zoologicznego. "Mamy dziś smutną wiadomość. W ostatni weekend za Tęczowy Most odeszła nasza wspaniała Tatra. Była jedną z naszych najstarszych podopiecznych, starsza jest tylko foka Sława. W minionego Sylwestra świętowaliśmy jej 38 urodziny, co w niedźwiedzim standardzie jest już wiekiem mocno emerytalnym" przekazała na Facebooku ZOO.

Niedźwiedzica Tatra - ulubienica warszawiaków

Warszawiacy znali Tatrę od samego początku. Niedźwiedzica urodziła się bowiem w warszawskim ZOO. Mieszkańcy miasta przez lata mogli obserwować, jak z małego niedźwiadka wyrasta dostojna niedźwiedzica. "Na nieczynnym już wybiegu od strony Alei Solidarności, wydała na świat 7 niedźwiedziątek. Latem 2019 roku przenieśliśmy ją na teren naszego zoo, na wybieg, który jest bardziej płaski i znajduje się w spokojniejszym miejscu. Nowa lokalizacja bardzo przypadła do gustu naszej miśce i chętnie wylegiwała się w nowym miejscu, korzystając z ładnej pogody" opisuje Tatrę ZOO.

Najtrudniejsza decyzja

Podeszły wiek Tatry dawał o sobie znać. "Mimo podawanych leków miała coraz większe problemy z poruszaniem się oraz wstawaniem, aż w końcu całkiem straciła siły. Musieliśmy podjąć okropnie trudną, ale najlepszą dla Tatry, decyzję i w sobotę 6 lutego po południu misia zasnęła na zawsze" poinformowało ZOO.

Warszawiacy żegnają Tatrę

"Była kochanym i kontaktowym niedźwiedziem, będzie nam jej bardzo brakowało. Jesteśmy pewni, że za Tęczowym Mostem Księżna Tatra kokosi się rozkosznie w słomie i zajada ulubione winogrona" pożegnało Tatrę ZOO. Pod facebookowym postem błyskawicznie pojawiły się wpisy zasmuconych warszawiaków. "Żegnaj słodzinko. Zajadaj winogronka i biegaj szczęśliwa za TM" napisała jedna z warszawianek. "Grzej swoje niedźwiedzie ciałko na tęczowych łąkach, gdzie rosną same winogrona. Żegnaj" napisała inna.

Testujemy pączki za 11 zł od Magdy Gessler. "Orgazm w ustach"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE